Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Siber suçlara karşı bilgilendirildiler

İçişleri Bakanlığı’nın Siberay Projesi kapsamında Yalova’da gerçekleştirilen eğitimlerle gençlere sanal ortamda işlenen suçlar, siber suçlardan korunma yolları ve internet bağımlılığı gibi konularda bilgiler aktarılıyor

Haber Giriş Tarihi: 02.06.2024 01:44
Haber Güncellenme Tarihi: 02.06.2024 01:44
Kaynak: Yalova Hayat
Siber suçlara karşı bilgilendirildiler

Siber suçların önlenmesi ve farkındalık oluşturulması için Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yoğun çalışmalar yürütülüyor. ‘Ortam Sanal Olsa da İşlenen Suç Gerçektir’ sloganıyla doğru sosyal medya kullanımı ve internet bağımlılığı ile mücadele hakkında çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. Bu kapsamda, Yalova İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde 700. Yıl Ortaokulu'nda bulunan öğrencilere yönelik bilgilendirme ve farkındalık çalışması gerçekleştirildi. Etkinlikte siber suçların türleri, korunma yolları ve internet bağımlılığının zararları hakkında bilgiler verildi. Etkinlikte ayrıca, teknoloji bağımlılığının ve siber zorbalığın zararlarına da değinildi. Teknoloji bağımlılığının her yaşta ve her cinsiyette görülebilecek bir sorun olduğu, siber zorbalığın ise ruhsal, psikolojik ve duygusal sorunlara neden olabilecek bir durum olduğu vurgulandı. Ebeveynlere, çocuklarının internet kullanımını kontrol etmeleri, gerekli siber güvenlik önlemlerini almaları ve siber zorbalıkla ilgili herhangi bir durumla karşılaşmaları halinde yetkililere bildirmesi konusunda tavsiyelerde bulunuldu.

Siberay Projesi nedir?

Siberay Projesi, İçişleri Bakanlığı koordinesinde Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından yürütülmektedir. Proje ile internet üzerinden işlenebilecek suçların önüne geçilmesi, zararlı yazılımlar konusunda farkındalık oluşturulması ve internet bağımlılığının önlenmesi amaçlanmaktadır.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.