Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Osman Gazi'den Atatürk'e Cumhuriyet'in 100. Yılı Ve Yalova Sempozyumu Düzenleniyor

Yalova İl Özel İdaresi, Yalova Belediyesi ve Yalova Üniversitesi iş birliğiyle, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı ve Prof. Dr. Halil İnalcık'ın anısına özel sempozyum düzenleniyor.

Haber Giriş Tarihi: 27.07.2023 12:30
Haber Güncellenme Tarihi: 27.07.2023 12:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Osman Gazi'den Atatürk'e Cumhuriyet'in 100. Yılı Ve Yalova Sempozyumu Düzenleniyor

Yalova İl Özel İdaresi, Yalova Belediyesi, Yalova Üniversitesi ve Halil İnalcık Osmanlı Tarihi Araştırmaları Enstitüsü iş birliğinde düzenlenen "Osman Gazi'den Atatürk'e Cumhuriyet'imizin 100. Yılı ve Yalova Sempozyumu," tarihi ve kültürel mirasa saygı duruşu niteliğinde önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

27 Temmuz'da saat 11:00'de Yalova İl Özel İdaresi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek olan sempozyum, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl kutlamalarına özel olarak düzenleniyor ve aynı zamanda sevgiyle anılan akademisyen Prof. Dr. Halil İnalcık'a ithaf ediliyor.

Etkinlik kapsamında Osman Gazi'den günümüze uzanan tarihi süreç, alanında uzman akademisyenler ve tarihçiler tarafından ele alınacak. Türk tarihinin önemli kilometre taşlarını yansıtan sempozyum, katılımcılara unutulmaz bir bilgi ve birikim sunmayı amaçlıyor.

Yalova halkı, bu önemli sempozyuma katılarak Türkiye'nin köklü tarihine dair bilgi edinme ve Prof. Dr. Halil İnalcık gibi değerli bir akademisyeni anma fırsatı bulacak.

Sempozyuma tüm Yalova halkı davet ediliyor ve katılımcılar, Türkiye'nin zengin kültürel mirasına saygı duruşunda bulunarak bu anlamlı etkinliğe destek verme şansı elde ediyor.

HABER/Furkan Karahasan

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.