Hava Durumu

Oral: Çevre, öncelikli konumuzdur

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutladı. Başkan Oral, çevrenin öncelikli konulardan birisi olduğunu belirtti

Haber Giriş Tarihi: 05.06.2023 11:20
Haber Güncellenme Tarihi: 05.06.2023 11:20
https://www.yalovahayat.com/
Oral: Çevre, öncelikli konumuzdur

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Dünya Çevre Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda daha temiz ve sağlıklı bir dünyada yaşamak, yaşanılabilir bir şekilde gelecek nesillere aktarmak ve insanlığı bu ortak hedefler doğrultusunda bilinçlendirmek amacıyla, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün kutlandığını söyledi.

“Çevre için seferberiz”

Altınova Belediyesi olarak çevrenin öncelikli konulardan birisi olduğunu ifade eden Oral, “Bölgedeki ilk arıtma tesisini biz devreye soktuk. Çevrenin korunması, temiz ve yeşil bir çevre için tüm imkânlarımız seferberdir” dedi. Çevre konusunda Altınova’da ciddi çalışmalar yaptıklarını dile getiren Başkan Oral, tersanelerin de ilçeye kurulmasıyla birlikte kadrolarına bir çevre mühendisini dâhil ettiklerini söyledi. Hersek Gölü’nün korunması ve canlandırılması için projelerin yapıldığını ifade eden Oral, bu bölgenin vatandaşların kullanımına açıldığını dile getirdi. İlçeye Kent Ormanı’nı kazandırdıklarını vurgulayan Oral, bunun dışında ilçe genelinde yeşillendirme çalışmaları ve çevre koruma uygulamaları yaptıklarını belirtti.

“Önemli olan kirletmemektir”

İlçeye yeni yeşil alanlar kazandırmak için yoğun çaba sarf ettiklerini söyleyen Başkan Oral, “Çevre konusu tüm vatandaşlarımızın sorunudur. Ancak el ele verirsek çevremizi koruyabiliriz. Çöplerin ayrıştırılması da çevre için oldukça önemlidir. Çevrede önemli olan kirletmemektir” diye konuştu.

Dünyada çevreyle ilgili yaşanan olumsuzlukların benzerlerini Türkiye'de de görmenin mümkün olduğunu söyleyen Başkan Oral şunları söyledi; “Çevre bize atalarımızdan kalan miras değil, bir emanet olduğunun bilincindeyiz ve onu gelecek nesillere en güzel şekilde bırakma gayretinde olmalıyız. Çevre sorunlarının önlenebilmesinin yolu, başta aile olmak üzere eğitim ve öğretim kurumları ile devam eden, basın yayın kuruluşlarımızın desteklediği, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin de içinde olduğu, bir çevre eğitiminden geçmektedir. Yalova’mız ve Altınova’mız eşine az rastlanan bir doğal güzellik ve zenginliğe sahiptir. Bu nedenle bu güzellikleri tahrip etmeden, onunla uyum içinde yaşayarak gelecek nesillere aktarmak, hem insani hem vicdani hem de milli bir görevimiz olmalıdır. Her yıl artarak oluşan çevre bilinciyle, daha güzel günlere ulaşacağımız inancıyla, tüm vatandaşlarımızın Dünya Çevre Günü’nü kutluyorum.”

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.