Hava Durumu
hayat bankası

“Müşterilerin Sağlığı Bizim İçin Her Şeyden Önce Gelir”

Özellikle dünyayı tamamıyla etkileyen koronavirüs sonrası normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte kuaförlerde ve berberlerde birçok değişiklik yapıldı. 35 yıldır kuaför işletmecisi olan Funda Aslan, temizliğin ve hijyenin kendi mesleklerinde çok önemli olduğunun altını çizdi. Aslan, hastalıklardan korunmak için alınan tedbirlerden en önemlisinin temizlik olduğunu dile getirdi. Temiz bir iş yerinde insanın kendisini huzurlu ve rahat hissettiğini söyleyen Aslan toplu bulunulan yerlerde sağlık açısından dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

Haber Giriş Tarihi: 13.07.2023 11:00
Haber Güncellenme Tarihi: 13.07.2023 11:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
“Müşterilerin Sağlığı Bizim İçin Her Şeyden Önce Gelir”

Yaklaşık 35 yıldır kuaför işletmecisi olan Funda Aslan, iş yeri ortamının temizliğinin ve hijyeninin nasıl olması gerektiğini yalovahayat.com’a açıkladı. Müşterilerin sağlığının kendileri için her zaman ön planda olduğunu söyleyen Aslan, “Kuaför salonlarında hijyen ve temizlik kurallarına uyulmadığı takdirde birçok hastalığın bulaşma riski artar bu nedenle bir kuaför salonunda çalışanlar kişisel hijyenlerine, çalışma aletlerinin ve çalışma ortamının temizliğine gereken önemi vermelidir” dedi.

“El Hijyeni Çok Önemli”

İş yerinde temizlik ve hijyen konusunda önemli bilgiler veren Aslan, “İş yerimizde kalabalık oluşmasını engellemek amacıyla, müşterilerimizi randevu ile kabul etmekle beraber müşterilerimizin randevu saatinde gelmelerini istiyoruz. İş yerimizde müşteri ve çalışan dışında kimseyi bulundurmuyoruz. Salonumuzda hizmet verirken sosyal mesafeyi koruyacak şekilde çalışıyoruz ve özellikle müşterilerimize işlem yaparken maske kullanmaya özen gösteriyoruz. Biz bütün çalışanlar olarak bütün temizlik kurallarına uyuyoruz ve el hijyenine çok dikkat ediyoruz” diye konuştu.

“Müşteri Memnuniyeti Olmazsa Olmaz”

Müşteri memnuniyetinin kendi meslekleri gereği çok önemli olduğunu belirten Aslan, “İşletmemize hizmet görmek için gelen müşterilerimizin rahatını her şekilde düşünmemiz gerekiyor. Bize gelen müşteri ne kadar memnun kalırsa biz de o kadar verimli oluruz. Bir müşteri geldiği yerde beklediği hizmeti göremezse oradan mutsuz ayrılır. Hizmet sektöründeyseniz müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmalısınız” açıklamasında bulundu.

HABER/M. Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.