Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Minik öğrenciler, İpek Böceğinin dünyaya gelme yolculuğuna şahit oldu

İpek Koza Ustası Meral Evcin Özdemir, “Minik Eller Büyük Hayaller” projesi çerçevesinde Yalova Zehra Ekşinozlugil Kız Proje İmam Hatip Lisesi öğrencilerine “İpek Böceğinin Yolculuğu” hakkında bilgi verdi.

Haber Giriş Tarihi: 05.05.2024 04:12
Haber Güncellenme Tarihi: 05.05.2024 04:12
Kaynak: Serap Polat
Minik öğrenciler, İpek Böceğinin dünyaya gelme yolculuğuna şahit oldu

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü koordinesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile başlatılan proje kapsamında, “Minik Eller Büyük Hayaller” temalı etkinliklerde çocuklar eğlenirken öğreniyor. Yalova’da her okulda farklı bir etkinliğin yapıldığı proje ile çocuklar, matematikten kodlamaya, kültür ve sanat etkinliklerinden spor müsabakalarına, halk oyunları gösterilerinden eğitime kadar birçok alanda kendilerini geliştiriyor.

İPEK BÖCEĞİNİN DÜNYAYA GELİŞİNE BİZZAT ŞAHİT OLDULAR

Bu kapsamda İpek Koza Ustası ve Alternatif Üretim Kadın Girişimi ve Üretim Kooperatifi Başkanı Meral Evcin Özdemir, Yalova Zehra Ekşinozlugil Kız Proje İmam Hatip Lisesi öğrencilerine “İpek Böceğinin Yolculuğu” hakkında bilgilendirmede bulundu. Eğitimlere Yalova Zehra Ekşinozlugil Kız Proje İmam Hatip Lisesinde Türk Sanatları eğitimi veren Kültür ve Turizm Bakanlığı Geleneksel Türk Sanatları Eğitmeni Suna Selma Koçal da katıldı.

Eğitimlerde ilk olarak 4-6 yaş Diyanet Anasınıfı ve MEB Anasınıfı öğrencilerine, öğretmenleri: Sevinç Ekici, Ayşe Şimşek ve Fatma Dede eşliğinde İpek Böceğinin dünyaya merhaba deme yolculuğu anlatıldı. İpek Böceğinin dünyaya gelişine bizzat şahit olan miniklere, renkli ipek kozasından yapılan tokalar hediye edildi. Ardından Geleneksel ve Çağdaş Görsel Sanatlar 9’uncu sınıf öğrencilerine de aynı eğitimi uygulayan İpek Koza Ustası Meral Evcin Özdemir, “Minik Eller Büyük Hayaller” temalı eğitim boyunca kendilerine destek veren Yalova Zehra Ekşinozlugil Kız Proje İmam Hatip Lisesi Müdürü Ali Rıza Şimşek'e, Sorumlu Müdür Yardımcısı Esra Kurt’a, öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür etti.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.