Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kaçak balık avcılarına göz açtırılmıyor

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, Marmara Denizi’nde kaçak avcılığa geçit vermediklerini söyledi. Parıldar, 2022 yılı içerisinde birçok tekneye idari para cezası uyguladıklarını belirtti

Haber Giriş Tarihi: 06.07.2023 15:00
Haber Güncellenme Tarihi: 06.07.2023 15:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Kaçak balık avcılarına göz açtırılmıyor

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Marmara Denizi’nde balıkçılığın sürdürülebilirliği için denetimlerini aralıksız sürdürüyor. İl Müdürü Suat Parıldar, yaptığı açıklamada kurum olarak kaçak avcılığa geçit vermediklerini dile getirdi. Parıldar, 2022 yılı içerisinde birçok tekneye idari para cezası uyguladıklarını söyledi.
Parıldar, Yalova’nın Marmara Denizi balıkçılığında çok önemli bir konumda olduğunu belirterek, balıkçıların daha bilinçli avlanmalarını sağlamak için çalıştıklarını ifade etti. Parıldar, “Avcılığın doğru ve başarılı uygulanması bakımından Yalova, örnek bir il. Bu konuda balıkçılarımızın görüşlerini önemsiyoruz. Balıkçılarımızın eşitsizliğin ve fırsatçılığın önüne geçilerek adaletli bir avcılık rekabetinin yerleşmesi, su ürünleri potansiyelinin korunarak gelecek nesillere temiz bir çevre, temiz bir deniz ve balık çeşitliliğinin aktarılması amacıyla yasa dışı ve usulsüz avcılık yapanlara yönelik Müdürlüğümüz Su Ürünleri Kontrol Ekipleri, Marmara Denizi ve Gemlik körfezinde 24 saat esasına göre denetimlerine gece ve gündüz aralıksız olarak devam etmektedir” dedi.
Parıldar, ayrıca av yasağı döneminde balıkçıların yasaklara uyması gerektiğini vurgulayarak, “Kurum olarak balıkçılarımızın bütün sorunlarıyla ilgileniyoruz. Balıkların üreme ve büyüme döneminde getirilen yasaklara uyulması, sürdürülebilir avcılığın devam ettirilmesi ve balıkçıların geleceği açısından önem arz etmektedir. Doğal kaynakların korunması ve gelecek nesillerin garanti altına alınması için getirilen yasaklara uyulmasını tüm balıkçılarımızdan önemle rica ediyoruz” diye konuştu.

HABER/M. Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.