Hava Durumu

Her biri mi? Herbiri mi? Nasıl Yazılır?

Günlük hayatta oldukça sık kullandığımız bazı kelimelerin yazımı sık sık karıştırılmaktadır. Özellikle yabancı dillerden dilimize aktarılan kelimeler yazılırken daha çok hata yapılmaktadır. Yazımında hata yapılan kelimelerden biri de her biri kelimesidir. Her biri nasıl yazılır TDK, her biri anlamı TDK, her biri nedir, işte her biri kelimesiyle ilgili merak edilen her şey…

Haber Giriş Tarihi: 26.07.2023 14:10
Haber Güncellenme Tarihi: 26.07.2023 14:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Her biri mi? Herbiri mi? Nasıl Yazılır?

Kullandıkları kelimelerin anlamını merak eden ve araştırma yapmayı sevenler bu kelimeye ilişkin de araştırma yapıyor. TDK'ye göre her biri kelimesinin doğru yazılışı ve anlamı nedir sorularının cevabını sizler için derledik.

Her biri sözcüğü günlük hayatta sıklıkla kullanılan bir kelimedir. Bu kelimeyi günlük hayatta kendimizden veya başkalarından duyabiliriz. Kelimenin doğru yazımı ise oldukça önemlidir. Her biri kelimesi her biri şeklinde yazılır herbiri şeklinde yazımı yanlıştır. Her biri kelimesinin doğru yazılışı her biri şeklindedir. Bu şeklin dışındaki yazım türleri yanlış yazım olarak değerlendirilmektedir.

Bu kelimenin yazılış şekli pek çok insan tarafından karıştırılır. Türk Dil Kurumu da bu sözcüğün yazılış şeklini açıklamıştır. Bu kelimenin doğru bir şekilde kullanımı " her biri " biçiminde olmalıdır. Herbiri (Yanlış bir kullanımdır.)

TDK’ye göre anlamı: ayrı ayrı birden fazla sayıdaki kişi veya nesneleri anlatmak için kullanılmaktadır

Herbiri (Yanlış kullanım)

Her biri (Doğru kullanım)

Her biri Kelimesinin Cümle İçerisinde Kullanımı: Yaptıkları hatadan sonra her biri gelip benden özür dilemeli.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.