Hava Durumu
hayat bankası

Güçlü Okulları” Basın Günü’nü Kutladı

Yalova Güçlü Okulları 24 Temmuz Basın Bayram Günü sebebiyle düzenlediği kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi. Okul bahçesinde gerçekleşen kahvaltı programına Yalova Güçlü Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Çolak, basın mensupları ve okul yetkilileri katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 26.07.2023 16:00
Haber Güncellenme Tarihi: 26.07.2023 16:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Güçlü Okulları” Basın Günü’nü Kutladı

Medya mensuplarının Basın Gününü kutlayan Çolak basının üstlendiği sorumluluklara dikkat çekerek, “Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı ve hukukun evrenselliği ilkelerinden ödün vermeden çalışan, zamana karşı ve stres altında işlerini icra eden, milletin gözü, kulağı ve sesi olan siz değerli basın mensubu üyelerine davetimizi kabul edip katıldığınız için şahsım ve Güçlü Okulları ailesi adına çok teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşan, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin ülkemize hizmet etme mücadelesi veren sizlerin 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, tüm basın mensuplarına görevlerinde başarı diliyorum" dedi.

“Okulumuz alışkın olduğu zirveye çıktı”

Güçlü Okulları’nın Yalova’daki başarısına dikkat çeken Çolak, 2023 Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) yakaladığımız kitlesel başarı ile tüm öğrencilerimizi Türkiye'nin en seçkin liselerine yerleştirdik. LGS'de % 0.5'lik dilimde 4 öğrenci, % 1'lik dilimde 15 öğrenci, %2'lik dilimde 23 öğrenci, %3'lük dilimde 26 öğrenci, % 10'luk dilimde 40 öğrenci ile rekor başarı elde ettik.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) öğrencilerimiz Sıla Sekmen, Temel Yeterlilik Sınavı’nda (TYT) Türkiye 424.sü ve Sayısal Türkiye 817.si; Elif Sönmez Dil Türkiye 215.si, TYT Türkiye 514.sü ve Sayısal Türkiye 2628.si Bahar Coşkun TYT Türkiye 1430.su, Sayısal Türkiye 4879.su; Naz Yürektürk Sayısal Türkiye 9188.si, TYT Türkiye 14962.si olarak Yalova'nın eğitimini yukarıya taşıdılar.

YKS'de öğrencilerimiz ilk 500'de 2 derece, ilk 1000'de 4 derece, ilk 5000'de 11 derece, ilk 10000'de 14 derece elde ederek büyük bir başarıyla okulumuzu alışkın olduğumuz zirveye çıkardılar.

Okulumuz Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinden, uluslararası başarı göstererek yurt dışındaki üniversitelerden kabul alanlar da oldu. Bu yıl öğrencimiz Emirhan Aydınoğlu George Washington Üniversitesinden % 100 burslu kabul aldı” diye konuştu.

“Eğitim modelimizle gücümüzü pekiştiriyoruz”

 Güçlü Okulları’nın Yalova’daki en tecrübeli okul olduğunu ifade eden Çolak, “Güçlü Okulları olarak vizyonumuz; eğitim anlayışı ve uygulamalarıyla dünyada örnek teşkil eden bir eğitim kurumu olmak. Buna bağı olarak küresel anlamda en gelişmiş eğitim uygulamalarını ve teknolojilerini takip ediyor, uluslararası bir vizyonla başta Türk Eğitim Derneği (TED) olmak üzere doğru iş birlikleri kurarak gücümüzü pekiştiriyor ve kurumsal bir yapının güven ve imkanlarının desteğiyle eğitimde farklı bir bakış açısı ortaya koyuyoruz. Türk Eğitim Derneği (TED) ile yapmış olduğumuz Akreditasyon ve Danışmanlık iş birliği ile, tüm Türkiye'deki TED okullarında uygulanan yabancı dil sınavları, genel deneme sınavları ve gelişim tespit sınavları okulumuzda uygulanmakta olup TED Yönetici Geliştirme Programı ile okul yöneticilerimiz profesyonel eğitimler almaktadır” şeklinde konuştu.

“Öğrencilerimiz üstün başarılar elde etti”

Güçlü Okulları olarak öğrencilere konforlu, rahat ve öğrenmeye teşvik eden bir eğitim alanı sunduklarını da belirten Çolak, “Fizik, kimya, biyoloji, kodlama, Lego Robotik, 3D laboratuvarları; resim, müzik ve sanat atölyeleri, konferans salonu, drama salonu, dans ve spor salonları, yüzme havuzu, paten alanı, dil dersliği, kütüphanesi ile çok donanımlı bir yapıya sahiptir. Öğrencilerimiz de bu kampüsün imkanlarını sonuna kadar kullanarak üstün başarılar elde etmiştir. 2023 YKS ve LGS'de başarı gösteren tüm okul yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” açıklamasında bulundu.

HABER/M. Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.