Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Esenköy’de belediye personellerine afet eğitimi verildi

AFAD tarafından Esenköy Belediyesi personellerine ‘Afet Farkındalık Eğitimi’ verildi. Eğitimde afetlere her zaman hazırlıklı olunması vurgusu yapıldı

Haber Giriş Tarihi: 02.06.2024 06:28
Haber Güncellenme Tarihi: 02.06.2024 06:28
Kaynak: Murat Can Aytemur
Esenköy’de belediye personellerine afet eğitimi verildi

Esenköy Belediyesi, personellerin afetlere hazırlıklı olmasını sağlamak adına AFAD’la birlikte bir eğitim gerçekleştirdi. Esenköy Belediyesi personellerinin yoğun ilgi gösterdiği eğitimde afet öncesi, anı ve sonrasına yönelik çok hayati bilgiler paylaşıldı. AFAD yetkilileri tarafından verilen eğitimde, deprem, sel, heyelan ve yangın gibi afet türleri, afet öncesi, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler, ilk yardım ve acil durum planlaması gibi konularda bilgiler verildi.

Afetlerin her an olabileceğini ve bu nedenle bu tür eğitimlerin çok önemli olduğunu vurgulayan AFAD yetkilileri, afet farkındalığının artırılması için düzenli olarak eğitimler verilmesi gerektiğini de ifade ettiler.

Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel, AFAD'a verdikleri eğitimden dolayı teşekkür ederek, "Afetler her an başımıza gelebilir. Bu nedenle bu tür eğitimler çok önemli. Personelimizin afetlere karşı bilinçli olmasını ve her zaman hazırlıklı olmasını istiyoruz. AFAD'a bu konudaki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Eğitime katılan Esenköy Belediyesi personelleri ise, aldıkları bilgilerden memnun olduklarını ve bu tür eğitimlerin kendileri için çok faydalı olduğunu ifade ettiler.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.