Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Dr. Permakültür Yalova’da Gülderman Çiftliğini ziyaret etti

Avusturalya Permakültür Araştırma Enstitüsü'nün uluslararası akreditasyona sahip Türkiye'deki tek Permakültür Eğitmeni Dr. Murat Onuk, Yalova Gülderman Agrohomeopati Çiftliğini ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 04.05.2024 00:47
Haber Güncellenme Tarihi: 04.05.2024 00:47
Kaynak: Serap Polat
Dr. Permakültür Yalova’da Gülderman Çiftliğini ziyaret etti

Türkiye’yi karış karış gezerek Permakültür alanlarını ziyaret eden akademisyen ve Permakültür Tasarımcıları Derneği kurucu üyesi Dr. Murat Onuk, Yalova’da Gülderman Agrohomeopati Çiftliğini ziyaret ederek, çiftlik sahibi Önder Mergan’dan bilgi aldı.

“EĞİTİMLER İÇİN HARİKA BİR KONAKLAMA TESİSİ YAKINDA HAYATA GEÇECEK”

19 Nisan'da çıktığı Trakya turunun son durağı olarak Yalova’ya uğrayan Dr. Murat Onuk, çiftlikte verilen eğitimler ve yetiştirilen doğal ürünler hakkında Önder Mergan’dan bilgi aldı. Yakında Gülderman Çiftliğinde Permakültür Tasarımı Sertifika Kursu vereceğini belirten Dr. Onuk, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “Önder Abiyle keyifli bir sohbet yaptık. Her gelişimde keyif ve heyecanla gezdiğim çiftliğini tekrar gezdik. Yerli dutlardan daha erken zamanda salkım salkım dut vermiş olan Avustralya kökenli dut ağacının önünde poz verdik. Önder Abiden hediye olarak Annemin Artur'daki bahçesine ilave etmek üzere ölmez otu, sedef otu, yer elması ve acı bakla fideleri aldık. Gülderman Çiftliğinde eğitimler için harika bir konaklama tesisi yakında hayata geçecek. Önder Abinin verdiği Agrohomeopati kurslarına ek olarak benim Permakültür Tasarımı Sertifika kurslarımı da Gülderman Çiftliğinde 12 gün boyunca yüz yüze vermek de nasip olacak inşallah. Önder Abinin Agrohomeopati kursunun mezunu olarak bu konuya hepinizin dikkatini çekmek isterim. Bitki hastalıkları, bitki zararlıları ve iklim değişikliğinin bitkiler üzerindeki olumsuz etkilerinin tedavisinde Agrohomeopati en kesin, en doğa dostu ve en ucuz çözümü sunuyor. Önder Abinin Agrohomeopati üzerine dünyada yazılmış tek kitap olan kitabını okumanızı ve kurslarına bir an evvel katılmanızı önemle tavsiye ederim.” ifadelerine yer verdi.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.