Hava Durumu

Doğa eğitimleri yaz tatilinde de sürüyor

Çınarcık Doğa Eğitim Merkezi, Yalova 4-6 yaş Kur’an kursu öğrencilerine doğa eğitimi etkinlikleri ve bilinçlendirme eğitimleri verdi. Merkez, okulların tatilde olduğu yaz aylarında da çocuklara doğa sevgisi aşılamak ve hayvanları tanıtmak amacıyla hizmet veriyor.

Haber Giriş Tarihi: 30.07.2023 11:00
Haber Güncellenme Tarihi: 30.07.2023 11:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Doğa eğitimleri yaz tatilinde de sürüyor

Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Yalova İl Şube Müdürlüğüne bağlı Çınarcık Şefliğinde bulunan Doğa Eğitim Merkezi yaz aylarında da, çocuklara doğa eğitimi vermeye devam ediyor. Merkez, geçtiğimiz günlerde Yalova 4-6 yaş Kur’an kursu öğrencilerini ağırladı. Çocuk gelişimi stajer öğrencileri ve teknik personel tarafından verilen doğa eğitimi etkinlikleri ve bilinçlendirme eğitimleri ile çocuklar hem eğlendi hem de öğrendi.
Merkezde bulunan hayvanları yakından tanıyan, onlarla ilgilenen ve besleyen çocuklar, doğanın bir parçası olduklarını hissettiler. Çocuklar, ayrıca doğanın korunması ve hayvanların yaşam hakları konusunda da bilgilendirildiler.
Çınarcık Doğa Eğitim Merkezi yetkilileri, amaçlarının çocuklara doğa sevgisi aşılamak olduğunu belirterek, şöyle konuştular: “Çınarcık Doğa Eğitim Merkezi olarak, çocuklarımızın doğayla iç içe olmalarını ve doğanın güzelliklerini keşfetmelerini sağlamak istiyoruz. Bu sayede hem çocuklarımızın gelişimine katkı sağlıyoruz hem de onlara doğayı korumanın önemini anlatıyoruz. Merkezimize gelen tüm çocuk gruplarına doğa eğitimi etkinlikleri ve bilinçlendirme eğitimleri veriyoruz. Bu eğitimlerle çocuklarımız hem hayvanları tanıyor hem de onlara sevgi göstermeyi öğreniyorlar.”
Merkezi ziyaret eden öğrenciler ise çok eğlendiklerini, hayvanları tanıdıklarını belirterek merkezin yetkililerine teşekkür ettiler. Öğrenciler, öğretmenler ve velileri ise, “Bu merkezde görmediğimiz ya da görsekte sevme şansı bulamadığımız bazı hayvanları gördük. Doanın önemini bize çok iyi şekilde anlattılar. Biz insanlar doğanın bir parçasıyız ve doğal yaşama zarar vermeden yaşamımızı devam ettirmek zorundayız. Bunların bize neleten ve doğa sevgisini aşılayan merkezdeki eğitimcilere çok teşekkür ediyoruz" dediler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.