Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çınarcık’ın kadim şifa merkezi Dr. Emrah Uğur Kliniği açıldı

Çınarcık’ta geleneksel tıp alanında hizmet veren Dr. Emrah Uğur Muayenehane ve Getalt Kliniği açıldı

Haber Giriş Tarihi: 01.03.2024 17:33
Haber Güncellenme Tarihi: 01.03.2024 17:33
Kaynak: Serap Polat
Çınarcık’ın kadim şifa merkezi Dr. Emrah Uğur Kliniği açıldı

Daha önce Çınarcık Devlet Hastanesi’nde çalışan ve meslekte 11. yılını dolduran Geleneksel Tıp Hekimi Emrah Uğur, kendi kliniğinin açılışını gerçekleştirdi. Diyaliz, acil tıp, mezoterapi, ozon terapi ve kupa terapi alanlarında hizmet veren Emrah Uğur’un klinik açılışı dualar eşliğinde gerçekleştirildi.

Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Karabacak, Çınarcık Belediye Başkanı ve AK Parti Çınarcık Belediye Başkan Adayı Numan Soyer, CHP Çınarcık Belediye Başkan Adayı Avni Kurt ve ilçenin tanınan iş insanlarından Oktay Akgün başta olmak üzere siyasiler ve kurum müdürleri açılış kurdelesini birlikte kesti.

Mezoterapi

Misafirlerine iki katlı klinikteki tüm odaları gezdiren ve uygulanan tedaviler hakkında bilgi veren Dr. Emrah Uğur, “Estetik mezoterapide özel üretilmiş ürünler kullanarak yüz bölgesine hekim tarafından gençleştirme ve yaşlanmayı azaltan tedaviler uygulanıyor. Aynı zamanda plazma tedavisi yapılıyor. İnsan kanından üretilen plazma yüz bölgesine veya vücudun çeşitli bölgelerine hem doku hasarını gidermek hem de dokuyu yenileyerek gençleştirme ve kırışıklıkları gidermek için uygulanıyor” dedi.

Hacamat, ozon ve PRP

Son yıllarda popülerleşen tedavi yöntemleri hacamat, ozon ve PRP hakkında bilgi veren Uğur, “Ozon tedavisi ve hacamat tedavisini yaptığımız alanda ozon hasta sayımız fazla olduğu için 2, 3 seansa aynı anda başlayabiliyoruz. Ozon tedavisinde ozon jeneratörü kullanıyoruz. Ozon gazını hastanın karnına enjekte ediyoruz. Ozon gazının kan hücreleri üzerinde tetikleyici reaksiyon oluşturucu etkisi vardır. Dolayısıyla kanda tedavi etmek istediğimiz hastalığa göre belli oranda komutlar oluşturuyoruz. Ozon tedavisi dolaşım sisteminde ve tüm hücrelerde aynı reaksiyonu oluşturuyor. Bu da dolaşım sistemi içerisinde gezdiği için beyinden parmak ucuna kadar dokuların onarılmasını sağlıyor.

PRP’de ise plazma tedavisi uyguluyoruz. Hastadan kan alıp plazma cihazı üzerinden plazma üretiliyor. Bu hem vücudu gençleştiren estetik tedavilerde hem de bazı hastalıkların tedavisinde uygulanıyor. Ayrıca hacamat tedavisi, kupa tedavisi de icra ediyoruz” şeklinde konuştu.

Fizyoterapi

Klinikte eklem ve kas hastalığı olan hastalar için fizik tedavi hizmeti de verildiğini aktaran Dr. Uğur, “Hastalara bel fıtığından spor yaralanmalarına kadar tedavi yapıyoruz. Fizik tedavi uzmanı eşliğinde onlara doğru egzersizleri yaptırmayı ve kas güçlerini artırmayı hedefliyoruz. Yaptığımız geleneksel uygulamalar bir destek mahiyetinde” şeklinde bilgi verdi.  

Serap Polat 

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.