Hava Durumu

Çin Takvimi ile Bebek Cinsiyet Hesaplama Belirleme

Çin takvimi M.Ö. 14. yüzyıldan bugüne kadar süregelmiş ve doğacak bebeklerin cinsiyetini belirlemek için kullanılan bir cetveldir. Bebeğin normalde cinsiyetini öğrenebilmek için bebeğin ana rahminde 15 haftalık olması gerekiyor. Ancak bir bebeğin cinsiyetini hesaplamak için kullanılan takvimler vardır. Bunlardan en yaygın olarak kullanılan ise Çin takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplama yöntemidir. Bu yöntem ile yüzde 70 ile 90 arasında doğruluk payına sahip olduğu yapılan testler sonucu ortaya çıkmıştır. Peki, Çin takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplama nasıl yapılır. İşte Çin takvimine ilişkin detaylar.

Haber Giriş Tarihi: 07.09.2023 21:00
Haber Güncellenme Tarihi: 07.09.2023 21:21
https://www.yalovahayat.com/
Çin Takvimi ile Bebek Cinsiyet Hesaplama Belirleme

Çin takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplama oldukça kolay bir işlemdir. Aşağıdaki tablo üzerinden rahat bir şekilde Çin takvimi ile bebek cinsiyeti belirleme yapılabilir. Yapılması gereken tek işlem hamile kaldığınız tarihi doğru bilmektir. Bu adımdan sonra ise yüzde 70 ile yüzde 90 arasında bebeğin cinsiyeti doğru olduğu tahmin edilmektedir. Peki, Çin takvimi ile bebek cinsiyeti belirleme işlemi nasıl yapılr. İşte detaylar.

Çin Takvimi ile Bebek Cinsiyet Hesaplama

Çin takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplamak için geleneksel bir yöntem kullanılır. Bu yöntem, anne adayının yaşını ve gebe kaldığı ayı temel alır. İşte bu hesaplama yönteminin adım adım nasıl yapılacağı:

Anne adayının yaşını yazın

İlk adım, anne adayının yaşını belirlemektir. Doğru sonuçları elde etmek için Çin yaş hesaplama sistemi kullanılmalıdır. Bu sistemde, anne adayının doğum yılına göre yaş hesaplanır. Çin'de genellikle Gregoryen takvim kullanılmaktadır, bu yüzden hesaplamaları yaparken dikkatli olmalısınız. Örneğin, bir kadın 1980 doğumlu ise, Çin yaş hesaplama sistemi kullanılarak 2023 yılında 43 yaşında olduğu sonucuna varılır.

Gebe kalınan ayı öğrenin

Anne adayının yaşını belirledikten sonra, gebe kaldığı ayı belirlemelisiniz. Gebe kaldığı ay, hamileliğin başladığı ayı ifade eder. Örneğin, hamilelik Ocak ayında başladıysa, bu Ocak ayı olarak kabul edilir.

Takvimi kullanarak cinsiyeti öğrenin

Anne adayının yaşını ve gebe kaldığı ayı belirledikten sonra, Çin takvimini kullanarak bebek cinsiyetini belirleyebilirsiniz. İşte Çin takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplama tablosu:

çin takvimi tablosu

Örnek vermek gerekirse, anne adayı 33 yaşında ve Mayıs ayında hamile kaldığını varsayalım. Bu durumda 33'e denk gelen satır ile Mayıs ayına gelen sütun alınarak orta noktası bebeğin tahmini cinsiyetidir. Buna göre ise 33 yaşında olup Mayıs ayında hamile kalan bir kadının bebeğinin Çin takvimine göre cinsiyeti kız olacaktır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.