Hava Durumu

Çevre ve Hayvanlar İçin 2,5 milyon TL’lik Dev Proje

Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, ‘Organik Atıklar Bitkilere Gübre, Patili Dostlara Mama Oluyor’ isimli 2,5 milyon TL bütçeye sahip sosyal sorumluluk projesi hibe desteği almaya hak kazandı

Haber Giriş Tarihi: 18.05.2023 11:39
Haber Güncellenme Tarihi: 18.05.2023 11:39
https://www.yalovahayat.com/
Çevre ve Hayvanlar İçin 2,5 milyon TL’lik Dev Proje

Yalova Belediyesi, gıda atıklarına katma değer sağlamak, çevre kirliliğinin etkilerini azaltmak, Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezi’nde ve sokaklarda bulunan hayvanların yemek ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlayacak.
Yüzde 75 hibe desteği alındı
Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, ‘Sürdürülebilir Şehir Yalova’ sloganı öncülüğünde, sıfır atık çalışmalarını artırmak için yürüttüğü projelerine bir yenisini daha ekledi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) koordinasyonunda yürütülen 2023 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ‘Organik Atıklar Bitkilere Gübre, Patili Dostlara Mama Oluyor’ projesiyle yüzde 75 hibe desteğine hak kazandı.
Amaç sıfır atık
1.Sınıf Atık Getirme Merkezinde bulunan 50 metrekarelik alana kurulması planlanan Yalova Kompost ve Hayvan Maması Üretim Merkezi ile ilde gıda israfının önlenmesi, Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezi başta olmak üzere sokaklarda bulunan hayvanların yemek ihtiyaçları karşılanacak. Ayrıca Yalova Belediyesi tarafından şehir merkezinde yapılan peyzaj çalışmalarında kullanılmak üzere kompost toprak üretilmesi hedefleniyor. Bu proje sayesinde gıda atıklarının katma değerli bir ürüne dönüştürülmesinin sağlanması, kompost gübre üretimi ile tarımsal üretkenlik ve verimliliğin artırılması, çevre dostu bir sürdürülebilir bir yaşam alanın oluşturulması, israfın önlenmesi ve sıfır atık vizyonuna katkı sağlanması amaçlanıyor.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.