Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Cem Vakfı Yalova Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Cem Taştan: ‘’ 1 Mayıs emek en yüce değerdir diyenlerin bayramıdır’’

Cem Vakfı Yalova Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Cem Taştan, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı ve ‘’1 Mayıs emek en yüce değerdir diyenlerin bayramıdır’’ dedi.

Haber Giriş Tarihi: 01.05.2024 02:49
Haber Güncellenme Tarihi: 01.05.2024 02:49
Kaynak: Murat Can Aytemur
Cem Vakfı Yalova Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Cem Taştan: ‘’ 1 Mayıs emek en yüce değerdir diyenlerin bayramıdır’’

Cem Vakfı Yalova Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Cem Taştan, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İşçi Bayramı'nın önemine vurgu yaparak konuşan Cem Taştan, emeğin toplumda en değerli unsur olduğunu belirtti. 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın, emekçilerin hak mücadelesinin sembolü olduğunu ifade eden Taştan sözlerinde, ‘’1 Mayıs emek en yüce değerdir diyenlerin bayramıdır. 1 Mayıs bir mücadelenin simgeleşmiş tarihsel adıdır. Bu tarih emekçilerin alın teri ile yazılmıştır. Emeğin evrensel değerlerine ulaşmak için mücadele her zaman daha iyiyi aramanın yolu olacaktır. Ülkemizin gelişme ve kalkınma mücadelesinde hayati rol ve önemi olan işçi kardeşlerimizin ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü sevinçle kutluyoruz’’ ifadelerine yer verdi.

‘’TOPLUMSAL HUZUR HER ŞEYE RAĞMEN BELİNİ DOĞRULTACAKTIR’’

Sözlerine devam eden Taştan, 1 Mayıs’ın önemine değinen açıklamasına, ‘’İnancımız odur ki, değişik meslek ve iş kollarına mensup işçi kardeşlerimin samimi ve iyi niyetli gayretleriyle sosyal ve ekonomik atalet, var olan tüm engellere rağmen körelecek ve gerileyecektir. İş hayatının adaletli, özgürlükçü, katılımcı, rekabetçi ve teşvik edici bir iklime ve hüviyete kavuşması; kuşkusuz çalışanlarımızın fedakârlıklarıyla daha da belirgin ve görünür hale gelecektir. Dayanışmanın güzellikleri, yardımlaşmanın ayrıcalıkları ve kardeşlik bağlarının vazgeçilmezliği işçi kardeşlerimin destekleriyle güçlenecek, toplumsal huzur her şeye rağmen belini doğrultacaktır’’ diye devam etti.

‘’1 MAYIS İŞÇİ VE EMEKÇİ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN’’

Sözlerini tamamlamadan önce, iyi dileklerinden bahsetmeyi de ihmal etmeyen Taştan sözlerinde, ‘’Bu anlamlı gün vesilesiyle, bilhassa bu konuların daha iyi anlaşılması ve masaya yatırılması gerekmektedir. Bu duygularla, tüm emekçi kardeşlerimle beraber layık olduğumuz daha güzel şartlara, sosyal ve ekonomik mertebelere kavuşmamız dileğiyle, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramımız Kutlu Olsun’’ ifadelerine yer verdi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.