Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Bu çirkin görüntüler Çınarcık’a hiç yakışmıyor”

Çınarcık Belediyesi son zamanlarda ilçede meydana gelen çevre kirliliğine dikkat çekti. Çınarcık ilçesinde çöplerin bilinçsiz bir şekilde dışarıya atıldığına vurgu yapan Çınarcık Belediyesi ilçe halkından ve dışarıdan gelen misafirlerden daha duyarlı olmasını istedi. Çınarcık Belediyesi yerlere atılan çöpleri resmi internet sayfasından paylaşarak bu konu hakkında dikkat çekici bir yazı hazırladı. Çınarcık Belediyesi sosyal medya hesabından çevre kirliliğiyle ilgili şu açıklamalara yer verdi:

Haber Giriş Tarihi: 23.07.2023 11:45
Haber Güncellenme Tarihi: 23.07.2023 11:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
“Bu çirkin görüntüler Çınarcık’a hiç yakışmıyor”

“Çevre temizliğine önem veren bir toplum, sadece kendi yaşam kalitesini artırmakla kalmaz, aynı zamanda çevresine ve doğaya olan saygısını da göstermiş olur. Böylece gelecek kuşaklara daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakma sorumluluğunu da yerine getirmiş oluruz. Ancak maalesef, bazı bireylerin çevreye olan ilgisizliği ve duyarsızlığı, çevresel sorunların artmasına ve doğal güzelliklerin yok olmasına sebep olmaktadır. Çevre kirliliği ve çöplerin etrafa savrulması, Çınarcık’ın doğal güzelliklerini tahrip edip, çevrenin sağlığını tehdit ediyor. Bunun farkında olmadan veya umursamaz bir tavırla çevre temizliğiyle ilgilenmemek, gelecek nesillerin yaşam kalitesini olumsuz etkileyecek bir eylemdir. Bu tür bir kayıtsızlık, toplumun sorumluluğunu taşıma ve çevresine saygı gösterme konusundaki zayıflığını gösteriyor. Çevreye verilen zararın geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabileceği unutulmamalıdır. Kendi çıkarları uğruna çevreyi kirletmek, çocuklarımıza ve torunlarımıza yaşanılmaz bir dünya bırakmak demektir. Daha temiz bir Çınarcık için ekiplerimiz her gün ve sürekli olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Son günlerde rastladığımız bu çirkin görüntüler bizleri biraz üzmektedir. Rastladığımız görüntüler mavinin ve yeşilin bu kadar yakıştığı Çınarcık’a hiç yakışmıyor. Hem insanlığımız hem de çevreye olan duyarlılığımız bu kadar kötü olmamalı.

Çınarcık halkı, çevre temizliğine gereken özeni göstermeli, atıklarını düzenli olarak toplamalı, geri dönüşümü teşvik etmeli ve çevre bilinciyle hareket etmelidir.”

HABER/M. Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.