Hava Durumu

Beynelmilel mi? Beynelminel mi? Nasıl Yazılır?

Günlük hayatta oldukça sık kullandığımız bazı kelimelerin yazımı sık sık karıştırılmaktadır. Özellikle yabancı dillerden dilimize aktarılan kelimeler yazılırken daha çok hata yapılmaktadır. Yazımında hata yapılan kelimelerden biri de beynelmilel kelimesidir. Beynelmilel nasıl yazılır TDK, beynelmilel anlamı TDK, beynelmilel nedir, işte beynelmilel kelimesiyle ilgili merak edilen her şey…

Haber Giriş Tarihi: 27.07.2023 12:35
Haber Güncellenme Tarihi: 27.07.2023 12:35
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Beynelmilel mi? Beynelminel mi? Nasıl Yazılır?

Kullandıkları kelimelerin anlamını merak eden ve araştırma yapmayı sevenler bu kelimeye ilişkin de araştırma yapıyor. TDK'ye göre beynelmilel kelimesinin doğru yazılışı ve anlamı nedir sorularının cevabını sizler için derledik.

Beynelmilel sözcüğü günlük hayatta sıklıkla kullanılan bir kelimedir. Bu kelimeyi günlük hayatta kendimizden veya başkalarından duyabiliriz. Kelimenin doğru yazımı ise oldukça önemlidir. Beynelmilel kelimesi beynelmilel şeklinde yazılır beynelminel şeklinde yazımı yanlıştır. Beynelmilel kelimesinin doğru yazılışı beynelmilel şeklindedir. Bu şeklin dışındaki yazım türleri yanlış yazım olarak değerlendirilmektedir.

Bu kelimenin yazılış şekli pek çok insan tarafından karıştırılır. Türk Dil Kurumu da bu sözcüğün yazılış şeklini açıklamıştır. Bu kelimenin doğru bir şekilde kullanımı " beynelmilel " biçiminde olmalıdır. Beynelminel (Yanlış bir kullanımdır.)

Arapça bayn بين “ara, arası” ve Arapça mll kökünden gelen al-milal الملل “milletler” sözcüklerinin bileşiğidir.

TDK’ye göre anlamı: Uluslararası

Beynelminel (Yanlış kullanım)

Beynelmilel (Doğru kullanım)

Beynelmilel Kelimesinin Cümle İçerisinde Kullanımı: Ben her zaman Beynelmilel bir yaşam sürmek istedim.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.