Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Başkan Canbay, “Belediye-muhtar işbirliğini oldukça önemsiyoruz”

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, mahalle muhtarları ile Mayıs Ayı Muhtarlar Toplantısını gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 16.05.2024 01:19
Haber Güncellenme Tarihi: 16.05.2024 01:19
Kaynak: Serap Polat
Başkan Canbay, “Belediye-muhtar işbirliğini oldukça önemsiyoruz”

Başkan Turan Canbay, mahalle muhtarlarının belediye hizmetlerinin halka ulaştırılması anlamında oldukça önemli bir görev üstlendiğini dile getirerek, muhtarlarla bir araya gelmenin sevincini yaşadığını ifade etti.

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, Subaşı’nın üç mahallesinde hizmet veren muhtarlarla gerçekleştirilen toplantıda, muhtarların talep, öneri ve fikirlerini dinledi. Toplantıya: Subaşı Merkez Mahalle Muhtarı Jale Uzun, Denizgören Mahalle Muhtarı Süleyman Atan, Altınkent Mahalle Muhtarı Mehmet Aytaş ve Subaşı Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Başer katıldı. Muhtarların görüş ve önerilerini dinleyen Turan Canbay, mahallelere ilişkin talepleri, ilgili birimlere iletmek üzere not aldı.

“MUHTARLARIMIZI ÇALIŞMALARIMIZIN AYRILMAZ BİR PARÇASI OLARAK GÖRÜYORUZ”

Toplantıda yaptığı konuşmada muhtarlardan gelen önerileri, mahalle sakinlerinin önerileri olarak değerlendirdiklerini ifade eden Başkan Turan Canbay, “Öncelikle belediyenin mevcut imkânlarıyla halka en nitelikli hizmetleri sunma çabası içerisinde olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Muhtarlarımızla fikir ve öneri paylaşım toplantısının benim için diğer toplantılardan farklı bir yeri, farklı bir anlamı var. Muhtarlar toplumun aslında bizatihi kendisi, toplumun kalbi, beyni, ilk temas kurulan noktası. Bu noktada tabi muhtarlarımızdan gelen önerileri, talepleri biz aslında mahallenin talep ve önerileri olarak değerlendiriyoruz. Bu yüzden mahalle muhtarlarımızı belediye çalışmalarının ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz.” dedi.

“YENİ DÖNEMİMİZDE DE BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Belediye ile muhtarlar arasındaki işbirliğinin, belde halkı tarafından önemsendiğini dile getiren Turan Canbay, “Hemşerilerimizin yaşadığı mahallelerde ortaya çıkan sorunları muhtarlardan bizzat öğrenmek, işimizi oldukça kolaylaştırıyor. Belediye-muhtar işbirliğinin beldemizde oldukça önemsendiğini de gözlemliyorum. Bizlerin mahallelerdeki birer temsilcisi konumundaki tüm muhtar arkadaşlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. İlk dönemde olduğu gibi, yeni dönemimizde de birlikte yöneteceğiz. İlkemize sahip çıkmaya disiplinimizi bozmadan hizmetlerimizi arttırarak sürdürmeye devam edeceğiz. Her ay düzenli olarak yaptığımız muhtarlar toplantımız, halkımızın sesinin, muhtarlarımız ve kent konseyimizin aracılığı ile vücut bulması, hizmete dönüşmesine katkı sunuyor." şeklinde konuştu.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.