Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bal-Göç sandık görevlilerini bilgilendirdi

Balkan göçmenleri, 9 Haziran'da yapılacak Bulgaristan Parlamentosu seçimleri öncesinde sandık görevlileriyle bir araya geldi. Toplantıya Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele de katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 05.06.2024 06:14
Haber Güncellenme Tarihi: 05.06.2024 06:14
Kaynak: Serap Polat
Bal-Göç sandık görevlilerini bilgilendirdi

Yalova Balkan Göçmenleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği, Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Burgaz Milletvekili Eşeref Eşeref, Orhangazi Bal-Göç Derneği, Çiftlikköy Bal-Göç ve Subaşı Bal-Göç Şubeleri, 9 Haziran'da yapılacak Bulgaristan Parlamentosu seçimleri öncesinde Çiftlikköy Belediyesi ev sahipliğinde bir araya geldi. Sandık görevlilerinin bilgilendirildiği toplantıda, tüm çifte vatandaşlar Türklerin sesinin Bulgaristan’da daha gür çıkması için oy kullanmaya davet edildi. 

Özgür, “Bu seçimler önceki seçimlerden çok daha önemli”

Önümüzdeki hafta sonu yapılacak seçimler hakkında fikir alışverişinde bulunulan toplantıda bu seçimin Türkler açısından önemine vurgu yapan Yalova Balkan Göçmenleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Lütfi Özgür, tüm çifte vatandaşlara çağrıda bulunarak, “Oylarınızı 28 numaraya, Hak ve Özgürlükler Hareketine vermeye davet ediyoruz.” dedi. Başkan Özgür, bu seçimlerin önceki seçimlerden çok daha önemli olduğuna dikkat çekerek 34 yıl sonra ilk defa Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisinin iktidara gelme fırsatı yakaladığını belirtti. Bu yüzden sandık görevlileri başta olmak üzere Yalova'da yaşayan tüm çifte vatandaşların, bu seçimlerin önemini daha iyi kavramaları ve Hak ve Özgürlükler Hareketinin oylarının artması için titizlikle çalışmaları gerektiğini söyledi. 

Başkan Yele, “Gereken desteği vereceğiz”

Balkan göçmeni hemşerileriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, gerek Yalova'da gerekse Bulgaristan'da yaşayan Bulgaristan Türkü hemşerileriyle yakın bir işbirliği içerisinde olduklarını ve bunu daha da geliştirmek istediklerini belirtti. Başkan Yele, 9 Haziran'da yapılacak seçimler için gereken desteği verdiklerini ve kendilerine destek vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

Eşeref, “Çifte vatandaşlardan gelen oyların artması gerek”

Bu seçimlerin gerek Türkiye'de yaşayan gerekse Bulgaristan'da yaşayan Türklerin haklarının korunması ve daha da ileri taşınması için çok önemli olduğunu belirten Burgaz Milletvekili Eşeref Eşeref ise Hak ve Özgürlükler Hareketi olarak bugüne kadar verilen mücadele ve kazanımlar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Bu kazanımlar sayesinde artık Türklerin yoğun olarak yaşadığı şehirlere daha fazla hizmet sağlandığını aktaran Eşeref, bunun devamı ve daha da geliştirilmesi için çifte vatandaşlardan gelen oyların artması gerektiğine vurgu yaptı.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.