Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Atatürk’e Vefa Valizi Sergisi’nde Yalova izleri…

Yalova’dan 800 öğrenci ve 50 öğretmenin yaptığı Atatürk portresinin de içinde bulunduğu Atatürk’e Vefa Valizi Sergisi, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından törenle ziyarete açıldı.

Haber Giriş Tarihi: 24.03.2024 15:02
Haber Güncellenme Tarihi: 24.03.2024 15:02
Kaynak: Serap Polat
Atatürk’e Vefa Valizi Sergisi’nde Yalova izleri…

Ankara Dr. Ufuk Ege Anaokulunun 3 yıl önce başlattığı proje kapsamında, Türkiye genelinde 340 okuldan 20 bin öğrencinin "Atatürk ve Atatürk sevgisi" konusuyla hazırladığı portre, mektup, üç boyutlu yazıcıyla yapılan eserler, tablolar, geleneksel el sanatları eserlerinin yer aldığı "Atatürk'e Vefa Valizi" sergisinin açılışını yapıldı.

Bakan Tekin, “Destek olan paydaşlarımıza teşekkür ediyorum”

Serginin açılışını yapan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bakanlık olarak atalarına, tarihine, geçmişine, ülkesine sahip çıkan, canı pahasına koruyan bir nesil inşa etmeye gayret gösterdiklerini vurguladı. Coğrafyaya, vatana, millete sahip çıkacak nesiller yetiştirmek isteyen bir Bakanlık olduklarını kaydeden Tekin, asli görevlerinin bu olduğunu bildirdi.

Tekin; bünyelerinde 60 bine yakın okul, 1 milyon 100 bin öğretmenin olduğunu belirterek Bakanlığın öğretmen ve öğrencilerle birlikte güzel işler yaptığını vurguladı. Öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden Tekin, "Biz proje yapıyoruz, öğrenci arkadaşlarımız bizimle beraberler ama bize paydaş olan, maddi ya da manevi destek olan paydaşlarımıza ayrıca teşekkür etmek istiyorum." dedi.

800 öğrenci, 50 öğretmen ve 4 personel katıda bulundu

3 yıldır 81 ilde olduğu gibi Yalova’da da ilgiyle karşılanan ve içerisine değerli eserlerin bırakıldığı Atatürk’e Vefa Valizi bu yıl da Yalova’ya geldi. Yalova Altınova Hacı Ali Saruhan İlkokulundan 800 öğrenci, 50 öğretmen ve 4 personel, parmak izleriyle Atatürk Portresi yaparak valize yerleştirdi. Valize yerleştirilen el emeği Atatürk Portresi sergide diğer eserlerin yanında yerini aldı. Kamu-Sen Yalova İl Temsilcisi Mustafa Deviren de eserde emeği geçen Altınova Hacı Ali Saruhan İlkokulu Müdürü Ahmet Nihat Çöğender başta olmak üzere tüm idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek, başarılı çalışmalarından dolayı kendilerini tebrik etti.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.