Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Atakent TSM Topluluğundan muhteşem konser

Atakent Türk sanat Müziği Topluluğu, RDKM’de gerçekleştirilen ‘Bahara Merhaba 80’ler 90’lar’ konseptinde hazırlanan konserini musiki sever Yalova halkına sundu. Konser yoğun ilgi gördü

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2024 13:56
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2024 13:56
Kaynak: Yalova Hayat
Atakent TSM Topluluğundan muhteşem konser

Şefliğini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümünden mezun, İstanbul Radyosu’nda kadrolu olarak görevine devam eden ayrıca TRT Müzik Kanalı’nda Akşam Sefası Programı’nda solist olarak yer alan TRT ses sanatçısı Seda Gökkadar ve TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı, TRT Müzik Kanalı’nda Akşam Sefası Programının solisti Ayşe Ekiz konuk sanatçı olarak katıldı. İki bölümden oluşan konserin birinci bölümde Atakent TSM Korosu korist ve solo şarkılardan oluşan 80’ler ve 90’lar konseptinde eserler seslendirildi. Koristlerin performansı büyük beğeni topladı. İkinci bölümde ise konuk sanatçı Ayşe Ekiz sahne alarak muhteşem bir konsere imza attı. Konser sırasında Hakhan, Ayşe Ekiz ve Seda Gökkadar, Ayşe Ekiz düetleri muhteşemdi ve uzun süre ayakta alkışlandı. Şef Seda Gökkadar yaptığı konuşmada, “Sanata ve sanatçıya saygıyı ön planda tutan ilkelerimizle aramıza katılmak isteyen, gönlü müzikle dolan herkese kapımız açık” dedi.

Konuk sanatçı Ayşe Ekiz ise, “Yalova halkının sanata ve sanatçıya ne kadar ilgili olduğunu görmek beni duygulandırdı. Artık bir ayağım Yalova’da, Başkanımız Arzu Hanım bana Yalova’nın suyundan içirdi” dedi.
Atakent Türk Sanat Musiki Topluluğu Başkanı Arzu Demir de yaptığı açıklamada, “Yalova’ya kaliteli müzik sunmak ilkesiyle kurulan topluluğumuz, çalışmalarını her çarşamba akşamı saat 18:00’da Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirmektedir.

Büyük özveri ile gerçekleştirilen konser çalışmalarında bizlere destek verenlere teşekkür ederiz. Sazendelerimiz solistlerin eşsiz namelerine eşlik etmek ve notaların dansına katılmak için büyük özveri ile Yalova’mıza misafir oldular, kendilerine teşekkür ederiz. Bir parantez de Yalova’mızın değerlisi, hocaların hocası Salih Levent Ekin’e açmak istiyorum. Koro çalışmalarımızda bizlere eşlik etmesi gurur verici hocamıza minnettarız. Yalova halkını yoğun ilgisi bizi heyecanlandırdı.

Birbirinden değerli koristlerimiz amatör ruhla Şefimiz Seda Gökkadar maharetiyle profesyonel iş çıkardılar. Yalova halkının takdirlerini kazandılar. Ayşe Ekiz eşsiz performansıyla Yalova halkını kendisine hayran bıraktı. Yalova halkının beklenti seviyesi çok yüksek, en kısa zamanda yeni konserlerimizle Yalova halkının karşısında olacağız” dedi.
Gecenin sonunda Atakent Türk Sanat Müziği Topluluğu Başkanı Arzu Demir ve ekibi tarafından sanatçılara onlar adına TEMA Vakfı’na bağışlanan fidan dikim plaketleri ile çiçekler takdim edildi.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.