Hava Durumu

Art arda mı? Ardarda mı? Nasıl Yazılır?

Günlük hayatta oldukça sık kullandığımız bazı kelimelerin yazımı sık sık karıştırılmaktadır. Özellikle iki kelimenin birleşmesiyle oluşan kelimeler yazılırken daha çok hata yapılmaktadır. Yazımında hata yapılan kelimelerden biri de art arda kelimesidir. Art arda nasıl yazılır TDK, art arda anlamı TDK, art arda nedir, işte art arda kelimesiyle ilgili merak edilen her şey…

Haber Giriş Tarihi: 27.07.2023 15:28
Haber Güncellenme Tarihi: 27.07.2023 15:28
https://www.yalovahayat.com/
Art arda mı? Ardarda mı? Nasıl Yazılır?

Kullandıkları kelimelerin anlamını merak eden ve araştırma yapmayı sevenler bu kelimeye ilişkin de araştırma yapıyor. TDK'ye göre art arda kelimesinin doğru yazılışı ve anlamı nedir sorularının cevabını sizler için derledik.

Art arda sözcüğü günlük hayatta sıklıkla kullanılan bir kelimedir. Bu kelimeyi günlük hayatta kendimizden veya başkalarından duyabiliriz. Kelimenin doğru yazımı ise oldukça önemlidir. Art arda kelimesi art arda şeklinde yazılır ardarda şeklinde yazımı yanlıştır. Art arda kelimesinin doğru yazılışı art arda şeklindedir. Bu şeklin dışındaki yazım türleri yanlış yazım olarak değerlendirilmektedir.

Bu kelimenin yazılış şekli pek çok insan tarafından karıştırılır. Türk Dil Kurumu da bu sözcüğün yazılış şeklini açıklamıştır. Bu kelimenin doğru bir şekilde kullanımı " art arda " biçiminde olmalıdır. Ardarda (Yanlış bir kullanımdır.)

TDK’ye göre anlamı: arka arkaya

Ardarda (Yanlış kullanım)

Art arda (Doğru kullanım)

Art arda Kelimesinin Cümle İçerisinde Kullanımı: Art arda gelen telefonlar dinlenmesine izin vermedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.