Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Adli Bilişim ve Siber Güvenlik alanındaki gelişmeler konuşuldu

Yalova Üniversitesinde, Adli Bilimler ve Ceza Hukuku Kulübü öğrencilerinin organizasyonuyla Adli Bilişim ve Siber Güvenlik Paneli gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 20.05.2024 11:36
Haber Güncellenme Tarihi: 20.05.2024 11:36
Kaynak: Serap Polat
Adli Bilişim ve Siber Güvenlik alanındaki gelişmeler konuşuldu

Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adli Bilimler ve Ceza Hukuku Kulübü öğrencileri tarafından Mehmet Okul Kongre Merkezinde Adli Bilişim ve Siber Güvenlik Paneli gerçekleştirildi. Dr. Öğretim Üyesi Kenan Evren Yaşar koordinatörlüğündeki Adli Bilişim ve Siber Güvenlik Panelinde Bilişim Hukukundaki güncel gelişmeler, Adli Bilişime ilişkin sorunlar ve Siber Güvenlik konuları çok boyutlu olarak ele alındı.

Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bedrettin Kesgin’in açılış konuşmasıyla başlayan panelin ilk oturumunda Dr. Öğretim Üyesi Kenan Evren Yaşar, Dr. Öğretim Üyesi Şerafettin Ekici ve Araştırma Görevlisi Salih Karadeniz, Ceza Mahkemesi, Bilişim Hukukunun güncel gelişimi ve yapay zekânın hukuki sorumluluğu hakkında bilgi verdi.  2’nci oturumda Dr. Öğretim Üyesi İsmail Dursun, Doç. Dr. Yavuz Erdoğan ve Doç. Dr. Can Canpolat, yapay zekânın cezai sorumluluğu ve ceza mahkemesinde bilişimin rolünü SEGBİS uygulamasına ilişkin sorular ve çözüm önerileri üzerinden aktardı.

3’üncü oturumda ise Prof. Dr. Murat Gök ve Dr. Öğretim Üyesi Yunus Özen, bilgisayar mühendisliği ve siber güvenlik farkındalığı hakkında konuştu. Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinin de katıldığı panel, öğrencilerin sorularına cevap verilmesiyle sona erdi.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.