Hava Durumu

12 yılda 400 kadına Çiniciliği sevdirdi

Yalova Halk Eğitimi Merkezi’nde Usta Öğretici Emine Kulaber, 12 yıldır verdiği çinicilik kursuyla Yalovalı kadınlara çiniciliği sevdirdi. Kulaber, bu süreçte 400 dolayında kadına çiniciliği öğretti ve birçok öğrencisi usta olarak atölye açtı.

Haber Giriş Tarihi: 22.06.2023 10:46
Haber Güncellenme Tarihi: 22.06.2023 10:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
12 yılda 400 kadına Çiniciliği sevdirdi

Geleneksel Türk sanatlarının başını çeken Çinicilik hızla yaygınlaşıyor. Yalova’da çok sayıda kadın bu sanatı öğreniyor ve bundan ekonomik ve sosyal kazanımlar sağlıyorlar. Yalova’da Çiniciliğin yaygınlaşmasının ardındaki kahraman ise Yalova Halk Eğitimi Merkezi’nde Usta Öğretici olarak bir çok kadına bu sanat dalını öğreten Emine Kulaber. 12 yılda 400 dolayında kadına bu sanatı öğreten Kulaber, çinicilik kursunun hem ekonomik hem de sosyal faydalar sağladığını söyledi. Kulaber, “Çinicilik kursu sayesinde kadınlarımız hem el becerilerini geliştiriyor hem de yaptıkları eserleri satarak aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Ayrıca kurslarda yeni arkadaşlıklar, dostluklar kuruluyor ve boş zamanlar değerlendiriliyor.” dedi.

Öğrencilerinin yaptığı eserleri her yıl yıl sonu sergisinde sergilediklerini belirten Kulaber, “Yıl sonu sergisi, öğrencilerimizin emeklerinin görünür olması ve takdir edilmesi için önemli bir fırsat. Sergideki eserler, çiniciliğin zenginliğini ve güzelliğini ortaya koyuyor.” dedi.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.