Hava Durumu

Yalova İl Genel Meclisi Eylül ayı ikinci oturum gerçekleşti

Yalova İl Genel Meclisi ikinci oturumu 5 Eylül 2023 günü saat 15.30’da gerçekleştirildi. Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel’in önderliğinde başlayan Eylül ayı ikinci oturumunda gündem maddeleri konuşularak sırasıyla meclis üyeleri ile paylaşılarak kabule sunuldu.

Haber Giriş Tarihi: 06.09.2023 14:20
Haber Güncellenme Tarihi: 06.09.2023 14:20
https://www.yalovahayat.com/
Yalova İl Genel Meclisi Eylül ayı ikinci oturum gerçekleşti

Gerçekleşen ikinci oturum ilk olarak gündem maddelerinin ilk sırasında olan İl Özel İdaresi Ek Hizmet Binasının bulunduğu yerin hasılat paylaşımı modeli ile yatırım hizmetlerinde değerlendirmesi konusu ile başlayarak yeni inşa edilecek olan İl Özel İdaresi Hizmet Binası ile ilgili yapılan çalışmalar ve bu çalışmalarla ilgili gelinen aşama hakkında Yalova İl Özel İdaresi tarafından İl Genel Meclisine bilgi sunulması ile devam etti. İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Nejat Akın tarafından verilen bilgiler doğrultusunda oylamaya sunularak oy birliği ile kabul edilmiştir.

İlginizi çekebilir / Yalova İl Özel İdaresi binası eylülde ihaleye çıkacak

Yapılan oturuma gündemin sonraki sırasında olan Yalova İli, Çınarcık İlçesi, Çalıca Köyü’nde hayırseverler tarafından bağışlanan ve mevcut mezarlığa bitişik olan 2000 m2 arazinin mezarlık alanı olarak düzenlenmesi teklifi hakkında İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporların okunması ve müzakere edilmesi ile devam edildi ve yapılan oylama sonucu oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra ise 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun “Acil Durum Plânlaması” başlıklı 69’uncu maddesi kapsamında, olası Marmara depreminin verebileceği zararları önlemeye ve azaltmaya yönelik hazırlık çalışmalarının gözden geçirilip güncellenerek sonuçlandırılması teklifi hakkında Afet ve Acil Durum Komisyonunca hazırlanan rapor okunarak müzakere edildi ve sunum gerçekleştirilerek Yalova İli ve çevresinde bulunan fay haritaları hakkında ve olası Marmara depremi ile ilgili bilgiler verildi, oylamaya sunularak oy birliği ile onaylandı.

Murat Can Aytemur  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.