Hava Durumu

Parıldar tarımsal üretim planlaması toplantısına katıldı

Yalova Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, Tekirdağ ilinde gerçekleştirilen Tarımsal Üretim Planlaması Bölge İstişare Toplantısına katıldı. Parıldar, toplantının ve toplantıda alınan kararların son derece verimli olduğunu da ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 25.07.2023 13:30
Haber Güncellenme Tarihi: 25.07.2023 13:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Parıldar tarımsal üretim planlaması toplantısına katıldı

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, Tekirdağ’da düzenlenen Tarımsal Üretim Planlaması Bölge İstişare Toplantısına katılarak, yeni yönetmelik taslağı hakkında bilgi aldı. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir, Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Melikşah Taşkın, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Balıkçılık Teknolojisi Yüksek Mühendisi Yılmaz Asutay, Yalova Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli illeri Tarım Müdürleri, çiftçiler ve üreticiler de katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir, Tarımsal Üretim Planlaması hakkında bilgiler verdi. Hasdemir, “Tarım ve Orman Bakanlığımızca ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla başlatılan tarımsal üretim planlaması çalışmaları, üretimin belirli bir plan dahilinde yapılması ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu tarımsal ürünlerin yeterlilik düzeylerinin artırılması amacıyla hazırlanmıştır. Tarım Kanunu’nun 7. maddesinde yapılan değişiklikle, tarım sektörü ile ilgili politikaların tespit edilmesi, planlanması ve koordinasyonu ile ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapılarak uygulanması yetkisi, Tarım ve Orman Bakanlığına verilmiştir. Bugün burada hazırlığı yapılan yönetmelik taslağı ile ilgili bilgiler alacağız” dedi.

Toplantı hakkında bilgiler veren Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, “Toplantının çok verimli geçtiğini söylemek istiyorum. Burada alınan kararların Yalova’da tarımın gelişimine katkı sunacağını ve bu kararların ilde titizlikle uygulanacağını belirtmek istiyorum. Yalova olarak tarımsal üretimde öncü bir il olmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak için de Tarım ve Orman Bakanlığımızın desteğiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Parıldar, “Tarım sektörü ile ilgili politikaların tespit edilmesi, planlanması ve koordinasyonu ile ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapılarak uygulanması yetkisi, Tarım ve Orman Bakanlığına verilmiştir. Bu çerçevede yeni bir planlama yapılması kararı alınmıştır. Bu planlamanın tanıtılması ve bilgi alışverişi amacıyla 7 ilin katıldığı bu toplantıya iştirak ettik. Toplantının ilimize, bölgemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.