< önceki sonraki >
Gönderen : YALOVALI 77
Derdi :
Sevgili babacım uzun zamandır yorum yazmıyorsun geberdinmi koronadan :)
Dermanı :
Sevgili evladım sizin derdiniz olurda benim olmaz mı? Çok şükür hayattayım. Ama bazı dertlerim vardı bu yüzden yazamadım. Artık sizlerin dertlerine derman olmak için kağıda kaleme sarıldım...
Gönderen : DERTLİ
Derdi :
BEN G.O.P Mah. 7. sokakta seckin apt. oturmaktayım bizim binada sorunlu bir bayan ve kızı oturmakta sorunki ne sorun mahalleyi bezdirdi bu sahıs evi çöp ev 20 senedir böyle ne yaptıysak sonuç yok binaya kokudan girilmiyor camlarımızı açamıyoruz evde cam çerçeve yok içersini herşeyi kımiş geip görmeniz lazım anlatmakla olmaz bize bir çare
Dermanı :
Evladım uzun zamandır kendi dertlerimden sizin dertlerinizle ilgilenemedim. Kusura bakmayın. Senin sorununu Yalova zabıta müdürlüğüne ileteceğim. Sanırım sorunun hallolur. İnşallah bugüne kadar hallolmuştur. Gözlerinden öperim çocuğum.
Gönderen : GURBETÇİ (18.06.2015)
Derdi :
Sevgili Baba, uzun zamandır hep okuyorum sizi. Sorulara yaklaşımınız çok hoşuma gidiyor. Benim sorum şu. Ben Avrupa’da yaşıyorum ve birkaç sene sonra Türkiye’ye dönmeyi düşünüyorum ve Yalova’da oturacağız tabi. Fakat endişelerim var. Hayatım gurbette geçti. Çoluk çocuk okula yazılınca ben iş kurmayı düşünüyorum. Ama bir sürü soru kafamda dolaşıyor. Artık buralarda iş yok hayat yok. Memleketimde yaşamak istiyorum ama ya iş bulamazsam ne olacak? Pişman olur muyum korkusu var.
Dermanı :
Kıymetli kardeşim, ilk olarak bana gösterdiğin ilgiden dolayı sana çok teşekkür ederim. Derdine gelince; kafandaki sorular konusunda yerden göğe kadar haklısın. Ben sana şimdi buradan memleketine gel ya da gelme diye kesin bir cevap veremem. Çünkü senin de söylediğin gibi sadece Yalova’da değil ülkemizin her yerinde yaşamak günden güne zorlaşıyor. Sen tabii zaman zaman Türkiye’yi, ülkeni ziyaret ediyorsundur. Herhalde sen de farkındasın. Türkiye artık o eski Türkiye değil. Burada birçok olumlu gelişmenin yanı sıra birçok olumsuz gelişmeler de var. Bunları şimdi burada sana uzun uzun yazacak değilim. Yalova’da kendin iyi bir iş kurabilirsin ekmek paranı çıkarabilirsin. Mesleğini bilmiyorum ama öyle çok geçerli bir mesleğin yoksa iş bulman biraz zor olacaktır sanırım. Uzun lafın kısası, buraya göçmeden önce iyi düşün ve kararını ona gere ver derim ben kıymetli kardeşim.
Gönderen : TİLKİ (17.06.2015)
Derdi :
Merhaba baba, ben 5 gün izne çıkmış ama yapacak bir şey bulamayan bir Yalovalıyım. Ne yapmamı önerirsin bu beş günlük boşlukta.
Dermanı :
Evladım, güzel çocuğum, kafanı kullanırsan Yalova’da yapacak çok şey bulabilirsin. Örneğin atla bisikletine git kırlara çayırlara. Yok ben bisikleti sevmem diyorsan atla git Çınarcık’a, atla git TİGEM’e. Bol denize gir, yüz eğlen. Yalova gibi doğa zengini bir yerde yapacak bir şey bulamıyorsan ben sana ne söyleyeyim a canım evladım.
Gönderen : YALOVALI (16.06.2015)
Derdi :
Merhaba, benim sorunum Termal kaplıcalarının bakımsızlığı, pisliği ve vurdumduymaz çalışan personelin ilgisizliği. 18 lira banyo ücreti alınmasına rağmen Valide Sultan Banyo’nun içerisine giren daha ilk girişte gireceğine pişman oluyor. Bakımsız ve kokan dolaplar, müşteriye verdikleri terlikler pislikten kararmış. Su muslukları bozuk, sular boş yere akmaktadır. İçeride havalandırma bölümünün tabanında biriken sular müşteriler tarafından çekilmektedir. Sauna mermer tabanı kirden kararmış. Bu tür sorunlara da el atabilir misiniz?
Dermanı :
Sevgili okuyucum, ülkemizde maalesef devlet eliyle işletilen birçok kurumda aynı sorunlar görülebiliyor. Termal’le ilgili sizin dışınızda da bana başka okuyucularımdan şikâyetler geliyor. Bu tesis bildiğiniz gibi Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir kuruluş. Bir ara çalıştırılması için özel sektöre verilecekti ama o da olmadı. Temennimiz buranın bir an önce elden geçirilip şanına yakışır bir şekilde hizmet veren tesis haline gelmesi.
Gönderen : BAŞIBOŞ KÖPEKLER(21.04.2015)
Derdi :
Adnan Menderes Mahallesi’nde oturuyorum. Sabahları erkenden işe gidiyorum. Her gün başıboş bir sürü köpek önüme çıkıyor. Korkuyorum yolumu değiştiriyorum işe geç kalıyorum. Belediye neden bunları toplamıyor. Burası Yalova değil mi, dağ başı mı? Birine bir şey yapsan hayvanseverler ayaklanır. Benim can güvenliğim ne olacak?
Dermanı :
DERMANI: Ben büyük bir hayvan sever olmama rağmen, çocukluğumdan bu yana onlarca hayvan beslememe ve şu anda bir sokak köpeğine bakmama rağmen yine de sana hak veriyorum. Köpeklerle iç içe olmama rağmen ben de hala tanımadığım köpekten korkarım. Burada görev tabi ki yine belediyeye düşüyor. Umarım bu satırları dikkate alırlar ve konunun gereğini yaparlar. İşin uzmanı daha iyi bilir ama bence başıboş köpekleri toplayıp kısırlaştırmak en doğrusu herhalde.
Gönderen : SPORCULAR(21.04.2015)
Derdi :
Baba sahil bu mevsimde bile güzel. Tamam Yalova güzel de yöneticilerce bu spora duyulan az ilgiye ne demeli? Sahilde bulunan deprem anıtı basketbol sahasını çok kullanan var ama gelin görün ki oranın ışıklarını söküp yakma işlemi hiç iyi yürümüyor. Peki burada oynayanlar ne yapacaklar? Yalova’da sporda başarı geliyor fakat başarı getiren sporculara hiç bir katkı destek yok. Nasıl olacak bu spor aşkı?
Dermanı :
Konuyla ilgili olarak buradan Belediye Başkanı Vefa Salman ve Park ve Bahçeler Müdürüne sesleniyorum. Bu sorunla ilgili bana başka şikâyetler de geliyor. Bir an önce sahildeki ve şehrin diğer bölgelerindeki spor tesislerini bir elden geçirin ve ışıklandırma sorununu da çözün. Bu konunun peşinde olacağımı da unutmayın sakın.
Gönderen : SADECE ÜZGÜNÜM (07.04.2015)
Derdi :
Babacığım, seninle uzun zamandır yazışıyoruz. Daha önce de yazdığım gibi bildiğin gibi ailemle sürekli sorun yaşıyorum. Ekonomik özgürlüğünü kazan diye yazmıştın bana. Ekonomik özgürlüğümü kazanmak istiyorum ama bu aralar çok rahatsızlandım. Kalp krizine benzer bir rahatsızlık geçirdim. Bu nedenle işyerinde yine aynısı olur diye korkuyorum. Maddi sıkıntılarımdan dolayı okulu da bıraktım sayılır. Ailem eve katkı sağlayamadığım için evden ayrıl şeklinde konuşuyorlar. Bu arada kredi kartı çıkardım. Ancak borç üstüne borç yaptığım için kartta patladı. Bu dertlerimi anlatacağım bir arkadaşımın olmaması da beni çok üzüyor. Herkes menfaatçi olmuş. Sürekli içten içe ağlıyorum. Bu sıkıntılarımdan dolayı erken yaşta hastalanmaktan korkuyorum. İnan bu sıkıntılar sonunda beni öldürecek Baba.
Dermanı :
Canım evladım, sen ne saçmalıyorsun, Allah korusun neden ölesin ki, tövbe tövbe... Çocuğum bildiğin gibi seninle uzun zamandır yazışıyoruz. Ne yazık ki bu uzun süre içinde sorunlarında hiçbir düzelme olmadı, hatta ve hatta gün geçtikçe daha da çoğaldı. Ben tabi ki hekim değilim ama anlattığına göre sen bir kalp krizi değil, panik atak krizi geçirmişsin. Bu da aslında önemli bir sağlık sorunu ama netice olarak bir kalp krizi değil. Bence sen bir an önce bir psikiyatriste git ve bu sorununu çöz. Ondan sonra da daha önce de söylediğim gibi bir iş bulup çalış. Senin az ya da çok çalışmaktan başka bir çaren yok bence.
Gönderen : İŞSİZ GENÇ (06.04.2015)
Derdi :
Merhaba sevgili Dert Babası. Ben işsiz bir gencim. Üniversite mezunu olmama rağmen nereye başvurduysam kapılar hep yüzüme kapandı. Geçici olarak öğretmenlik yapıyordum. Yerime kadrolu öğretmen geldi ve ben işsiz kaldım. Allah iş arayan gençlerimize sabır versin. Bu devirde iş bulmak çok zor. Hele bir de Yalova'da yaşıyorsan bu daha da zor.
Dermanı :
Evladım, işsizlik senin de yazdığın gibi ülkemizin genel sorunu ama bu sorun Yalova’da ne yazık ki daha da fazla hissediliyor. Ancak bana göre bu arada üniversiteler de adeta bir baskı makinesi gibi sadece diploma veriyor ama bilgi ve beceri veremiyor. Birde bütün gençlerimiz diplomayı alayım da sonrası nasıl olsa gelir diye düşünüyor. Bunlar bana göre çok yanlış. Gençlerimiz daha yolun başında geçerli bir mesleğin arayışında olsalar, sadece masa başını amaçlamasalar, bütün işsizlik sorununa rağmen belki daha kolay iş bulabilirler diye düşünüyorum ben.
Gönderen : AH YALOVA AH (03.04.2015)
Derdi :
Ben 15 yıldır Yalova’da yaşıyorum ve kiracıyım. Yalova’da bir tane ucuz kiralık ev yok. Nerede kalacak benim annem babam şimdi, kim hesap verecek.
Dermanı :
Ah çocuğum ah, Yalova’nın hızla göç alması, yazın Arap turistler, hele hele şu Suriyeli göçmenlerin gelmesi kiraların tavan yapmasına neden oldu. Bir de şu Körfez Köprüsü bitsin bak o zaman ne olacak. Allah sana ve aynı durumda olan bütün kiracılara acısın ve kuvvet, ev sahiplerine de biraz vicdan versin.


< önceki sonraki >
 
  KÖŞE YAZARLARIMIZ© Copyright 2004-2023 Yalovahayat.Com
Tüm hakları saklıdır.
Code By Asilweb


Yalova Hayat'ta kullanılan resim ve fotoğraflar hiç bir şekilde, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Kullananlar hakkında yasal işlem başlatılır.