Hava Durumu

Yalova Termal Belediye Başkanı “Turizmi çeşitlendiriyoruz”

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, ilçede turizmin çeşitlendirilmesine yönelik önemli adımlar attıklarını ifade etti. Acar, turizm bölgesi ilan edilen 950 dönümlük alanın ihalesinin de eylül ayında gerçekleşeceğini yineledi

Haber Giriş Tarihi: 22.08.2023 11:03
Haber Güncellenme Tarihi: 22.08.2023 11:03
https://www.yalovahayat.com/
Yalova Termal Belediye Başkanı “Turizmi çeşitlendiriyoruz”

Termal Belediyesi ilçede turizm yelpazesini genişletmek adına projeler üreterek bunları hayata geçiriyor. Yapılan çalışmalar ve hedefler hakkında bilgi veren Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar spor turizmi ve ekoturizmi de ilçede canlandırmak istediklerini söyledi. Termal’in sadece sıcak suya dayalı turizm anlayışından sıyrılarak daha geniş bir çerçeveden turizme bakmaya başladığını ifade eden Acar, “Termal her şeye açık ve hazır durumda. Termal’de altyapı ile ilgili, içme suyu ile ilgili ve jeotermal kaynaklı su ile ilgili hiçbir sorun yok. Tek sorunumuz imar planları ile ilgili yaşanan ufak tefek sorunlar vardı onları da aştık. Şu anda Termal’de turizmi de çeşitlendiriyoruz. Eko turizm, doğa turizmi, sağlık turizm gelişiyor. Bunlara ek olarak spor turizmini de öne çıkartmaya çalışıyoruz. Projelerimiz var. Bakanlık böyle projelere destek veriyor. Projeniz yoksa bakanlıktan destek de alamazsınız. Projeniz varsa ve hayata geçiriyorsanız bakanlık sizi daha da fazla desteklemeye başlıyor. Turizmde de sporda da diğer alanlarda da böyle. İlçemizde birçok rekreasyon alanları oluşturduk. Parklar, piknik alanları, spor tesisleri oluşturduk. Turizm dediğinizde çok geniş bir yelpazeye sahip. Termal için turizm anlayışı artık sadece tatile girip sıcak suya giren insanlardan ibaret değil. Artık kulüplerin kamp yapacağı zaman düşüneceği yer olacağız. Spor turizmini canlandırıyoruz. Doğada kamplar yapmak isteyenler için imkanlar oluşturuyoruz. Termal’in doğal güzelliklerinden faydalanmak ve buraları görmek isteyenler için imkanlar oluşturuyoruz. Kısacası ekoturizmi ilçemizde önemsiyor, destekliyor ve gelişimi için çaba harcıyoruz” dedi. 
Turizm bölgesi ihaleye çıkacak
İlçede bulunan 950 dönümlük turizm tahsis alanının da ihale için gün saydığını hatırlatan Acar, “Termal turizm bölgesi ilan edildi. Her türlü yatırımcı teşvik kanunundan faydalanarak ilçemize turizm yatırımları yapabilecek. Bu bizim için büyük bir kapı açıyor. 950 dönümlük tahsis alanları var. 100 ve 130 dönüm şeklinde planlanan bu alanlarda sağlık turizmi, kongre turizm, fuar turizm, spor turizmi ve tatil konsepti altında yatırımlar gerçekleşecek. Eylül ayında bu alanların ihalesi var ve yatırımcılar şu anda bu ihaleleri bekliyorlar. Çok büyük talepler var” diye konuştu. 
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.