Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Termal’de şehitler dualarla anıldı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümü dolayısıyla Termal’de de bir tören düzenlendi. Törende şehitler için saygı duruşunda bulunulup dualar edildi

Haber Giriş Tarihi: 18.03.2024 14:50
Haber Güncellenme Tarihi: 18.03.2024 14:50
Kaynak: Yalova Hayat
Termal’de şehitler dualarla anıldı

Termal ilçesindeki 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümü töreni Termal Kaymakamı Faruk Doğru, Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar ve ilçe protokolünün katılımı ile gerçekleştirildi. Atatürk Anıtına Termal Kaymakamı Faruk Doğru ve Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar tarafından çelenklerin sunulması sonrasında şehitler için saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar gerçekleştirildi. Öğrenciler ise programda okudukları şiirlerle duygu dolu anlar yaşattılar.

Çanakkale Zaferi’nin Türk milletinin bağımsızlığı için neler yapabileceğinin en somut örneği olduğunu dile getiren Acar, “İstiklal Savaşı’nda elde edilen zaferin adeta bir ‘ön sözü’ ve başlangıcı olan Çanakkale Zaferi, milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biridir. Fedakârlığın doruk noktasına ulaştığı bir var olma ve yok olma mücadelesi olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu bütün dünyaya göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir. Çanakkale Zaferi, Türk milletine büyük bir onur ve güven kazandırmıştır. Bu zafer aynı zamanda, milletimizin kahramanlığı, azmi, iradesi, cesareti ve vatan sevgisinin yanı sıra savaş meydanında bile düşmanından esirgemediği merhamet ve şefkatini de tüm insanlığa örnek olacak şekilde ortaya koymuştur. Çanakkale Savaşları, bir kahramanlık abidesi olmakla birlikte, savaşan ülke ve milletleri birbirine yakınlaştıran yönüyle de dünya tarihinde ayrı bir yere sahiptir.

Bugün bizlere düşen görev; şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve bu kutsal toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir. Türk vatanının ve milletinin ebedî varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, saygı ve şükranla anıyorum” dedi.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.