Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, “Nerede kanayan bir yara varsa orada Kızılay var”

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, 29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Acar, mesajında Türk Kızılay’ının din, dil, soy ayrımı yapmadan tüm insanlığın yardımına koşan bir kuruluş olduğunu belirterek, “Kızılay’ımız, uluslararası düzeyde saygınlığı olan bir yardım kuruluşu olarak, dünyaya ‘insanlık’ hizmeti sunmaya devam ediyor” dedi

Haber Giriş Tarihi: 01.11.2023 08:35
Haber Güncellenme Tarihi: 01.11.2023 08:35
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, “Nerede kanayan bir yara varsa orada Kızılay var”

Kızılay Haftası dolayısıyla mesaj yayınlayan Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, Türk Kızılay’ının din, dil, ırk farkı gözetmeden dünyanın her noktasında ihtiyacı olan herkesin yardımına koştuğunu söyledi. Türk Kızılay’ının dünyanın en köklü ve güçlü yardım teşkilatlarından biri olduğunu vurgulayan Acar, “Türk Kızılay’ı savaş ve doğal afetler sonrasında bütün insani ihtiyaçları karşılamaya çalışan, çıkar gözetmeksizin her şartta tüm insanlığın yardımına koşan bir kuruluştur. Yüksek insani değerlerle kuşanmış kültürümüzde Türk Kızılay’ı; milletimizden aldığı güç ve destekle gerek ülkemizde gerekse dünyada yardımlaşma, dayanışma, dostluk ve iş birliğini destekleyen tavrıyla milletimizin gurur kaynağı olmaktadır” ifadelerini kullandı.

Türk Kızılay’ının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin büyüklüğüne yakışır hizmetleri, hayırsever vatandaşların da katkılarıyla sürdüreceğine yürekten inandığını dile getiren Acar, “Türk Kızılay’ının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin büyüklüğüne yakışır hizmetleri, hayırsever vatandaşlarımızın da katkılarıyla sürdüreceğine yürekten inanıyorum. Nerede kanayan bir yara varsa, sarmak için orada Türkiye var, Kızılay var” dedi.

Acar, Kızılay Haftası’nın tüm ülkeye ve insanlığa hayır getirmesini temenni ederek, “Kızılay’ımızın haftasını kutluyor, insanlığa hizmet bilinciyle bu kutsal göreve fedakârca emek veren Kızılay çalışanlarımıza ve hayırsever vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

M. Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.