Hava Durumu

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar : “Malazgirt ruhuna her zaman sahip çıkacağız”

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin 952. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Bu millet Malazgirt ruhuna her zaman sahip çıkacaktır” dedi

Haber Giriş Tarihi: 26.08.2023 08:00
Haber Güncellenme Tarihi: 26.08.2023 08:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar : “Malazgirt ruhuna her zaman sahip çıkacağız”

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, Malazgirt Zaferi'nin 952’inci yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Acar mesajında; Malazgirt Meydan Muharebesi’nin tarihin akışını değiştiren savaşlardan birisi olduğunu belirterek, “Bundan yaklaşık bin yıl önce Orta Asya’dan Anadolu’ya göç eden atalarımızın, güzel Türkiye’nin temelini attığı bu kutlu ve tarihi fetih 1071 Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümünde mutluyuz, gururluyuz, sevinçliyiz ve heyecanlıyız. Sultan Alparslan’ın komutanlığında asrında görülmemiş bir deha, yetenek ve dirayet ile Anadolu’yu fethetmek için Bizanslılarla karşı karşıya gelen ve onları bozguna uğratan Türkler, tarihten aldığı bilgi, ilham, irfan ve tecrübe ile Anadolu’yu; kendisine yurt, Türk-İslam Medeniyeti’ne beşik, mazlumlara umut ve zalimlere set yapmıştır. Bilmeyenler bilsin ve dahi duymayanlar duysun ki, bizim için Malazgirt Zaferi demek; bugün olmuş göğsümüzde taşıdığımız iman demek, milli ruh demek, istiklal ve istikbal demektir. Malazgirt Zaferi demek; Türk’ün yüksek medeniyet kültürünün, ahlak ve adaletinin, mertliğinin, hak ve hakkaniyetinin tüm cihana şamil olması demektir. Ve her şeyden önemlisi Malazgirt Zaferi demek; Anadolu’nun açılan kapılarından fetih için İstanbul’a kadar uzanmak ve Ayasofya’nın kalbinde şükür namazı kılmak demektir” ifadelerini kullandı.

Başkan Acar, mesajın devamında ise şu ifadelere yer verdi; “Ağustos, ‘Zaferler Ayı’ olarak bilinir. Bu ay içerisinde başta Malazgirt Zaferi olmak üzere, Otlukbeli Zaferi, Çaldıran Zaferi, Mercidabık Zaferi, Belgrad’ın Fethi, Mohaç Zaferi, Kıbrıs’ın Fethi ve nihayetinde 30 Ağustos Zaferi yer alır. Bu topraklardaki mücadelemiz, Sultan Alparslan'ın Anadolu’yu fethi ile başladı, nice zaferler yaşandı ve nihayetinde 30 Ağustos Zaferi ile taçlandırıldı. Köklü geçmişten, güçlü bir geleceğe uzanan bu kutlu zaferin yankıları günümüzde hala sürmektedir ve daha nice bin yıllarda da yankılanacaktır. Geçmişimizdeki birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun hep daim olması dileği ile Malazgirt Zaferi'nin 952. yıl dönümünü kutluyorum.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.