Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, “Kandillerimizi özüne yakışır şekilde idrak etmeliyiz”

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, üç aylar ve Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Acar, bu aylarda sevgi, hoşgörü, paylaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyeye çıktığını, kandillerin özüne yakışır şekilde idrak edilmesi gerektiğini belirtti

Haber Giriş Tarihi: 11.01.2024 00:19
Haber Güncellenme Tarihi: 11.01.2024 00:19
Kaynak: Yalova Hayat
Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, “Kandillerimizi özüne yakışır şekilde idrak etmeliyiz”

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında, Regaip Kandilinin Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olduğunu, bu gecede vicdan muhasebesi yaparak, küslük ve dargınlıklara son verilmesi, barış, dostluk ve kardeşliğin pekiştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Acar, mesajında Recep, Şaban ve Ramazan aylarının, rahmet ve mağfiret kapılarının açıldığı, içerisinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’nin bulunduğu, Ramazan Bayramı’yla da maddi ve manevi alanda bayrama dönüşen manevi yükseliş, bağışlanma ve fırsat ayları olduğunu kaydetti.

Acar, “Bu aylarda sevgi, hoşgörü, paylaşma ve dayanışma duyguları en üst seviyeye çıkar. Saygı ve yardımlaşma duyguları doruğa ulaşır. Bu müstesna gecelerden biri olan Regaip Kandilinde, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) kutlu yolculuğunun ışığında, Yüce Yaradan’a, ailemize, milletimize ve tüm insanlığa karşı görev ve sorumluluklarımızın olduğunu bir kez daha hatırlamalıyız. Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi, mübarek üç ayların başlangıcındayız. Böylesine mana yüklü, manevi duyguların doruk yaptığı, bağışlanma ve fırsat ayları olan üç aylar içerisinde kandillerimizi özüne yakışır şekilde idrak etmeliyiz” dedi.

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, mesajının sonunda, tüm İslam aleminin Regaip Kandilini ve üç aylarını tebrik ederek, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz etti.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.