Hava Durumu

"Supplementler doğru kullanılmalıdır"

Reflex Spor Salonu fitness antrenörü Serhat Güvenkaya, spor salonlarına giden gençlerin kullandıkları supplementlerin zararlı olmadığını ancak doğru kullanılması gerektiğini söyledi. Güvenkaya, supplementlerin beslenmeye takviye olduğunun da altını çizdi.

Haber Giriş Tarihi: 06.08.2023 15:30
Haber Güncellenme Tarihi: 06.08.2023 15:31
https://www.yalovahayat.com/
"Supplementler doğru kullanılmalıdır"

Reflex Spor Salonu fitness antrenörü Serhat Güvenkaya, spor salonlarına giden gençlerin kullandıkları supplementlerle ilgili bir açıklama yaptı.  Supplementlerin zararlı olmadığını ancak doğru kullanılması gerektiğini belirtten Güvenkaya, “Supplementler ve vitaminler aslında bunlar genel olarak beslenmeye takviyedir. Bunlar neye takviyedir? Bunlar beslenme programına, sağlıklı bir beslenme programına takviyedir. Yani bu beslenme programı takviyeyse eğer asıl olan önemli olan demek ki beslenmedir. Yani sağlam bir beslenme yapıldığında supplementler ve vitaminler yani supplement için söyleyeyim. Supplementlerin çok büyük bir önemi kalmıyor aslında. Amaca yönelik kullanılması dışında.” dedi.
Güvenkaya, ayrıca sosyal medyada gördüğü bir diyetisyenin supplementlerin öldürücü etkisi olduğunu iddia ettiğini de sözlerine ekledi. Güvenkaya, “Yakın zamanda sosyal medyada gördüğüm ünlü bir diyetisyen, çok ütopik şeyler söylüyordu. Suplementlerin insanı öldürebileceğini iddia ediyordu. Yani bir supplementin kimseyi öldürebilme etkisi olduğunu düşünmüyorum. Bu diyetisyenin ismini vermek istemiyorum ama söyledikleri çok yanlış ve bilimsel değil. Supplementler doğru kullanıldığında faydalıdır” dedi.
Güvenkaya, vitaminlerin supplementlerden daha önemli olduğunu da söyleyerek, “Vitaminler bence supplementlerden daha önemli aslında. Çünkü vücutta eksik olan vitaminleri tamamladığı için vücudunuzun maksimum kapasitesini kullanmanızı sağlıyor sporda. Hani böyle bir sıralama yapılırsa beslenme vitaminler daha sonra supplementler diye sıralayabiliriz.” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.