Hava Durumu

“Şu anda oyumuz Yalova’daki en yüksek oran”

AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, yaptırdıkları seçim anketiyle ilgili, “Allah’a şükür bizim burada herhangi bir sıkıntımız yok. Şu anda oyumuz Yalova’daki en yüksek oran” dedi

Haber Giriş Tarihi: 19.04.2023 11:47
Haber Güncellenme Tarihi: 19.04.2023 11:47
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
“Şu anda oyumuz Yalova’daki en yüksek oran”

İl Başkanı Umut Güçlü, kentteki bir restoranda basın mensuplarına yönelik sahur programı düzenledi. Burada basın toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Güçlü, Genel Merkezin AK Parti kadrolarında yüzde 65’e yakın bir değişiklik yaptığını ve 3 dönem kuralının uyguladığını hatırlattı.

“Hedefimiz 3 tane milletvekilliğini almak”

Göreve gelmesinden sonra yönetime yeni isimler katıldığını ve ekibine güvendiğini anlatan Güçlü, şöyle konuştu; “Yalova’da hedefimiz 3 tane milletvekilliğini almak. Zor olabilir ama biz elimizden geleni yapacağız. Ekibime de inanıyorum. Yeni yönetimimizde Genel Merkezimiz şu anki yönetimimiz değiştirmeye imkan vermiyor ve bu da doğru bir şey değil. Bir kısmını yeniledik. Sizin de iş hayatından yakinen tanıdığınız, STK’lardan kattığımız değerli isimler oldu. Onların da çalışmaları bize güç, kuvvet veriyor. Benden boşalan İlçe Başkanlığı’na da Aydın Kopuz beyefendi bakıyor. Beraber çok uzun süre kendisiyle çalışıyoruz zaten. Yalova’da Cumhur İttifakı’nı yüzde 50’nin üzerinde bir oyla cumhurbaşkanını çıkarmak istiyoruz. Ben inanıyorum, bu ekiple başaracağız inşallah.”

“Hazırlık konusunda zerre bir sıkıntımız yok”

Sadece seçim için 3 ay çalışan bir parti olmadıklarının altını çizen Güçlü, ev ve STK ziyaretlerinin tüm sene durmadan devam ettiğini vurguladı. AK Parti’nin dışında Yalova’da bu denli disiplinli çalışan başka bir parti görmediğini söyleyen Güçlü, “AK Parti Gençlik Kolları, Kadın Kolları devamlı sahada. İlçelerimiz sahada. Mahallerimiz her hafta merkez ilçede toplantı yapar. Hazırlık konusunda zerre bir sıkıntımız yok. Zaten SKM önceden kurulmuştu bizim. Merkezimiz 3-4 ay önceden bize sandıkları hazırlattı. Bizim sandıklarımızda şu an kimin oturacağı, müşahidin kim olduğu belirlendi. Yalova’da hatta şu yapıldı, bir A4 kağıtta sandıkta oturacak kişinin resmi, kaç sene hangi sandıklarda görevli olmuş, ıslak imzalarına kadar her şey var. İlçe ve il komisyonlarından bu kişileri tekrardan mülakata alıp öyle belirledik. Diğer partiler daha sandıklarındaki müşahitlerini yazmaya çalışıyorlar. Bizim o hazırlıklarımız çok önce bitti. Son kontrollerimizi yapıyoruz. Bu seçimin en önemli kesimi sandıklarda duran insanlardır. Sanıklarda duran görevli gönüllüler seçimi götürür veya getirir. 9,5 yıllık ilçe başkanlığımda 9 seçime girdik, 1 tanesinde bile sandıklarımızda sıkıntı olmadı. Geçtiğimiz sene yüzde 99.8 başarıyla Türkiye’nin ilk beşinde Yalova merkez ilçe olarak. Yalova genelinde de iyi durumda. Bizim sandık hazırlıklarımız tamam. Geriye bizim sadece vatandaşlarımızla olmamız. Zaten biz bunu bu süreçte devamlı yaptığımız için şu anda burada bulunan yerlere bir daha milletvekillerimizle gidiyoruz. Devamlı sahadayız. Allah’ın izniyle ben çok başarılı bir seçim geçeceğine inanıyorum. Benim için de büyük bir başarı olacak.”

Başkanlık seçimi Yalova Teşkilatına artı yazdı

Göreve geldikten bir hafta sonra Yalova Belediye Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Tutuk’un asaleten başkanlığa seçildiğini hatırlatan Güçlü, “Biz karşı taraftan 2 kişiyle görüştük. 19 oyla geçti. Oda genel merkez tarafından Yalova Teşkilatına bir artı yazdı” diye konuştu.

Güçlü, yıkılan Yalova Lisesi’nin yeni okul binasının ihale aşamasında olduğunu söyledi. 37 milyon 800 bin TL bedelle yapılacak yeni binanın 2024 yılında tamamlanmasının ön görüldüğünü anlatan Güçlü, Millet Bahçesinde hummalı bir çalışma sürdüğünü de kaydetti. Güçlü, seçime kadar Millet Bahçesinin tamamlanmasını beklediklerini ifade etti.

 “Şu anda oyumuz Yalova’daki en yüksek oran”

İl başkanı olduktan 10 gün sonra bir anket yaptırdığını söyleyen Güçlü, şöyle konuştu; “Allah’a şükür bizim burada herhangi bir sıkıntımız yok. Şu anda oyumuz Yalova’daki en yüksek oranı. Beni şaşırtan mesela yeni kurulan Memleket Partisi’nin Yalova’da oy oranı 10.3 çıktı. Çok iyi bir oran bu. Aday Ertan ağabey de bizim sevdiğimiz, saydığımız birisi. Yalova’da her kesimden oy alabilen, baba dostumuz. Adayın da etkisi var. Sayın Muharrem İnce’nin Yalovalı olmasının da büyük etkisi var ama anket firmasıyla görüştüğümde bana Türkiye genelinde de bandın aynı olduğunu, milletvekilliğinde 7.8, - 8.2, başkanlıkta 10.3 olduğunu bana söylediler. 22 Mart’ta anket teslim edilmişti. Ankette genel merkezimizin çalıştığı firmayla çalışıyoruz. Seçime 12-13 gün kala bir anket daha yaptırıp son durumu görmek istiyoruz. Yalova’daki yaptırdığımız ankette kararsız seçmen yüzde 4.5 oldu.”

Güçlü, Yalovaspor sevdalısı, taraftarı olarak var gücüyle takıma destek olmak istediğini dile getirdi. İl Başkanı Güçlü, seçimlere kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yalova’ya gelmesiyle ilgili kendilerine henüz bir program gelmediğini de ifade etti. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.