Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ŞEHİR İÇİ İSALE HATTI ÇALIŞMASI 2025 YILINDA BAŞLAYACAK

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk içme suyu ana isale hattı çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi. Tutuk, 2025 yılında da şehiriçi içme suyu isale hattının yenilenmesi için start vereceklerini duyurdu

Haber Giriş Tarihi: 18.04.2023 10:34
Haber Güncellenme Tarihi: 18.04.2023 10:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
ŞEHİR İÇİ İSALE HATTI ÇALIŞMASI 2025 YILINDA BAŞLAYACAK

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Bu anlamda Yalova’ya yakışan proje ve hizmetleri bir bir hayata geçirdiklerini dile getiren Tutuk, “3 yıllık görev süremizi tamamladık. 4. yılın içerisine girdik. Bu süreçte birçok hizmeti ve birçok projeyi halkımıza sunduk. İnşallah yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır diyerek, ilimize ve halkımıza yakışan birçok projeyi ve hizmeti daha hayata geçireceğiz. Biz Yalova Belediyesi olarak ilimizi hak ettiği yere getirmek adına var gücümüzle çalışıyoruz. Yalova her şeyin en iyisini hak ediyor. Yatırımlarımızı da bir bir tamamlamaya devam ediyoruz. Biraz daha zamana ihtiyacımız var. O zamanı da alınca Yalova bir sıçrayışa bir çağ atlamaya geçecek. Biz de yaşam kalitemizdeki bu artışı hep birlikte yaşayacağız.
Yalova tarihinin en büyük altyapı çalışmasına da bizim dönemimizde başlandı. Ana isale hattı yenileniyor. Bu hatta yüzde 20 gibi önemli bir oranda kaçak vardı. Bu çok büyük bir sorundu. 520 milyon TL’lik dev bir projeyi hayata geçirdik. Hızla çalışmalar devam ediyor. 3 ayrı noktadan ana isale hattını döşüyoruz. Çalışmaların çok hızlı ve başarılı sürdüğünü ifade etmem gerekiyor. Bir yıl içerisinde tamamlanması gerekse de bunun daha önce tamamlanacağını söyleyebilirim” dedi.
“Mahalle mahalle yenilenecek”
Şehiriçi isale hattının yenilenmesi çalışmalarına da 2025 yılında başlamayı planladıklarını dile getiren Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, “Şehir içindeki içme suyu hatlarını da değiştireceğiz. Zira isale hattımızın yüzde 20 gibi önemli bir bölümü asbestli borulardan oluşuyor. Halkımıza ve şehrimize sağlıklı bir içme suyu altyapısını kazandıracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ana isale hattı bitecek. Ardından yeni su depoları yapılacak ve bu depolara su basılacak. Bunlar tamamlandıktan sonra da şehir içi içme suyu isale hattımızın yenilenmesi için çalışmaya başlayacağız. 2025-2026 gibi bu çalışmanın yapılmasını planlıyoruz. Mahalle mahalle çalışma yapacağız. 14 mahalleyi ayrı ayrı ele ele alacağız. Bir mahalle tamamlanmadan diğer bir mahalleye başlanılmayacak. Bu proje de 500 milyon TL’lik bir proje” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.