Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Saadet-Gelecek İttifakı resmen ilan edildi

Gelecek Partisi ve Saadet Partisi, “Saadet-Gelecek İttifakı” adı altında bir ittifak kurduklarını açıkladı. İttifak, Meclis çalışmalarının yanı sıra 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde de “seçim ittifakı” dahil her türlü iş birliğini kapsayacak

Haber Giriş Tarihi: 09.07.2023 14:45
Haber Güncellenme Tarihi: 09.07.2023 14:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Saadet-Gelecek İttifakı resmen ilan edildi

Gelecek Partisi ve Saadet Partisi, ülkenin sorunlarını çözmek ve demokrasiye sahip çıkmak için bir araya geldiklerini açıkladı. İki parti, “Saadet-Gelecek İttifakı” adı altında bir ittifak kurduklarını kamuoyuna duyurdu.
İttifakın detayları ise Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır tarafından yapılan açıklamada paylaşıldı. Çandır, ittifakın Meclis çalışmalarının yanı sıra 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde de “seçim ittifakı” dahil her türlü iş birliğini kapsadığını belirtti.
Çandır, açıklamasında şu ifadelere yer Verdi; “Gerektiğinde diğer ittifak ve partilerle birlikteliğe de açık olacak şekilde Saadet ve Gelecek Partileri 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde ortak aday belirleme, birlikte liste yapma, hangi seçim bölgesinde hangi parti adı ile seçime girileceği hususları dahil olmak üzere her türlü iş birliğini yürüteceklerdir. Geçtiğimiz genel seçimlerde de, gerek Yalova’da gerekse tüm Türkiye’de son derece olumlu ve uyumlu bir ortak çalışma anlayışı sergiledigimiz Saadet Partisi kadrolarıyla, önümüzdeki süreçte de aynı anlayışla ortak çalışma düşüncesini ortaya koyacağımıza olan inancımız tamdır.”
Çandır, ittifakın amacını ise şöyle açıkladı; “Ülkemizde temel hak ve özgürlüklere dayalı gerçek bir demokrasinin kurumsallaşması, evrensel adalet ilkesinin ve milli değerlerimizin siyasi hayata yansıtılabilmesi, siyasi ahlak ve nezakete dayalı bir siyasi iklimin oluşturulabilmesi, vatandaşlarımıza insan onuruna yakışır bir hayat standardının sağlanabilmesi için parti çıkarlarımızı gözetmeksizin attığımız bu adımın ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.”

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.