Hava Durumu
hayat bankası

MHP görkemli törenle adaylarını tanıttı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yalova İl Başkanlığı, Halk Eğitim Merkezinde 28. Dönem Milletvekili adaylarının tanıtım programını yoğun bir katılım ile gerçekleştirdi

Haber Giriş Tarihi: 15.04.2023 14:47
Haber Güncellenme Tarihi: 15.04.2023 14:47
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
MHP görkemli törenle adaylarını tanıttı

MHP Yalova İl Başkanlığı, 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Seçimleri için adaylarının tanıtım programını gerçekleştirdi. Programda MHP Yalova 1. sıra milletvekili adayı Namık Öz, 2. sıra milletvekili adayı Cemil Tanrıkulu ve 3. sıra milletvekili adayı Erkan Akçal görkemli bir törenle kamuoyunun karşısına çıktı.
"Türkiye kazanacak, Yalova Namık Öz ile şahlanacak!"
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan programda açılış konuşmasını yapan MHP Yalova İl Başkanı Ahmet İhsan Güldoğan, "Yalova'nın sorunlarını bilen, Atatürk'ün kentini zirveye çıkaracak olan, her kesimi kucaklayan, sabah işçiler ile sohbet eden, öğleden sonra Roman Mahallesinde ve cenazede, akşamları köylerde, partili, partisiz bütün Yalova halkını bağrına basan MHP'nin bir Namık Öz, bir Cemil Tanrıkulu, bir Erkan Akçal ile şaibesiz pırlanta gibi adaylara sahibiz” diyerek sözlerine başladı. Güldoğan konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi; “Biz zalime Yavuz, mazluma Yunus olan tarafız. Biz küresel oyunlara karşı milli duruştan tarafız. Çağrımız 'önce ülkem ve milletim' diyen herkesedir. Oy kullanırken, vicdanının sesini dinleyerek, ona hizmet edebilecek, telefonu 24 saat açık olan, Yalova'nın sorunlarını mecliste dile getirip çözüm üreten, gençlere sahip çıkan, 40 yıldır Yalova'da şaibesiz bir şekilde aynı çizgide, ülkücü zihniyet ile siyaset yapan Sayın Namık Öz ve arkadaşlarına canı gönülden inanıyoruz. Ve diyorum ki; Türkiye kazanacak, Yalova Namık Öz ile şahlanacak. Yaşasın ülkücü hareket. Ne mutlu Türküm diyene!"
Deprem sorununa değindi
Güldoğan'ın ardından kürsüye çıkan Milletvekili adayı Namık Öz, eşi, kızı ve diğer adayları da sahneye çağırarak konuşmasını gerçekleştirdi. Öz ilk olarak Yalova'nın deprem sorunu ile ilgili şu sözleri kullandı; "Yalova’mıza hizmet etmek adına bir dakika bile durmayacağız, beklemeyeceğiz ve asla ihmal etmeyeceğiz. Ülkemizin ve Yalova’nın öncelikli sorunlarından biri olan deprem riskini gözardı edemeyiz ve etmeyeceğiz. Bu bağlamda çok katılımlı bir vizyon etrafında, toplumsal uzlaşı çerçevesinde, en önemli konunun kentsel dönüşüm projesi olduğunu biliyoruz. Sağlıksız ve güvenliksiz yapı stokları için güçlendirmeyi veya yeniden yapımı da içeren kentsel dönüşüm uygulamasını mutlaka kentimiz için hayata geçirmeliyiz."
"OSB’ler bittiğinde 60 binin üzerinde istihdam sağlanacaktır"
Konuşmasının devamında işsizlik sorununa değinen Öz, "Ülkemizin ve Yalova'mızın diğer en önemli sorunlarından biri olan işsizlik. İş konusunda Yalova'mız gerçekten şanslı bir konumdadır. Altınova ilçesinde bulunan tersaneler bölgesi, Yalova’ya ve ülkemize önemli ekonomik katkılar sağlamaktadır. Çiftlikköy ilçemizde kurulan Avrasya ve Yalova Makine İhtisas OSB’lerinde fabrikaların temel atma törenleri hızla devam etmektedir. Bu ayın sonunda inşallah Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Beyin de katılımlarıyla toplu fabrika temel atma törenleri olacaktır. Tüm OSB’ler bittiğinde, tersaneler ile birlikte aşağı yukarı 60 binin üzerinde istihdam sağlanacaktır” dedi.
"Hep birlikte başaracağız Yalova"
Konuşmasında tarım, çevrecilik, eğitim, sokak hayvanları, turizm, köyler gibi birçok konuya değinen Öz, "Yalova’yı iyi tanıyoruz ve çok seviyoruz. Sorunları biliyoruz. Bu sorunları sizlerle beraber çözmeye söz veriyoruz. Yalova'mızın ve ülkemizin ikbali ve istikbali için sizlere çağrımız var. Çağrımız vatan ve millet sevgisiyle, Türkiye’nin onurlu ve huzurlu geleceği için bizimle ortak paydada buluşanlaradır. Çağrımız Türkiye’nin birliğine ve geleceğine duyarlı bütün vatanseverleredir. Çağrımız üreten ve emeğin karşılığını hakça almak isteyenleredir. Çağrımız gelecek nesillere onurlu, güçlü bir Türkiye bırakmak isteyenleredir. Çağrımız demokrasinin erdemlerine inananlaradır. Çağrımız yolu Ahmet Yesevi’nin, Mevlana’nın, Yunus Emre’nin, Hacı Bektaşi Veli’nin yolunda olanlaradır. Çağrımız Ulu Önder Atatürk’ün en büyük eseri olan cumhuriyetin temel niteliklerine sahip çıkanlaradır. Hep birlikte başaracağız Yalova diyerek sözlerini noktaladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.