Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, “Kadınlarımız özgürleştikçe ülkemiz de özgürleşecektir”

CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle çalışan kadınları iş yerlerinde ziyaret ederek Dünya Çalışan Kadınlar Günü’nü kutladı. Yalova Garden A.Ş.’de çiçek üretim tesislerinde çalışan kadınların sorunlarını dinleyen Becan, “Kadınlarımız özgürleştikçe ülkemiz de özgürleşecektir” dedi

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2024 03:47
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2024 03:47
Kaynak: Murat Can Aytemur
CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, “Kadınlarımız özgürleştikçe ülkemiz de özgürleşecektir”

CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Garden A.Ş.’de üretim tesislerinde çalışan kadınları ziyaret eden Becan, Yalova’da çiçekçilik sektöründe istihdam edilen kadınların sayısının oldukça fazla olduğunu ve üreterek Yalova’ya değer katan emekçi kadınların sorunlarını ve taleplerini dinlediklerini belirterek, “Bu anlamlı günde kadın işçilerimizin yanında olmak istedim, her zaman da olacağım. Çünkü inanıyorum ki; ülkemiz yeniden ayağa kalkacaksa, bu kadınların toplumun her alanında mücadelesiyle gerçekleşecek” dedi.

“Kadınlar ürettikçe ayrımcılık bitecek”

Bu yıl 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün, işsizlik, yoksulluk ve yüksek enflasyonla birlikte kadına yönelik şiddetin giderek arttığı bir dönemde gerçekleştiğine dikkat çeken Becan, “Ayrımcılığın önlendiği, hak ve özgürlüklerin eşit kullanıldığı bir dünya, bir ülke yaratmak için kadınlarla birlikte, her platformda çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Bugün, çağdaş Türkiye’nin kurulması yönünde önemli bir misyonu üstlenen kadınlarımız, toplumsal yaşamın ve hayatın tüm alanlarında kadını yok saymaya çalışan bir zihniyet tarafından geleceklerinin karartılması, tüm kazanımlarının ellerinden alınması girişimiyle karşı karşıyadır. Ancak CHP olarak bizler buna asla izin vermeyeceğiz” dedi.

“Kadınlar siyasette daha fazla yer almalıdır”

Kadınları aktif siyaset içinde mücadele etmeye davet eden Becan, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 5 Aralık 1934 yılında kadınlara seçme ve seçilme hakkı vererek kadını özgürleştirdiğini belirterek, “Atatürk’ün kenti Yalova, bu konuda da önder olmuş bir yerleşim yeridir. Mustafa Kemal Atatürk, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmeden 2 yıl önce 1932 yılında Yalova’nın Gacık Köyü’ne 22 yaşındaki genç bir cumhuriyet kadını olan Meliha Manço’yu muhtar olarak atayıp kadınların yerel yönetimlerde de başarılı olacağını göstermiştir” dedi.

“Hayatın her alanında özgürce yaşayacağız”

Kadınların, eğitimden istihdama her alanda eşitliğin sağlanması amacıyla 8 Mart 1910 yılından bu yana mücadele verildiğini hatırlatan Becan, “Hayatın her alanında kadının özgürce var olabileceği bir yaşamı hep birlikte kurmak için partimiz mücadele etmektedir. Çünkü biliyoruz ki, kadınlarımız özgürleştikçe Türkiye de özgürleşecektir. Hayatın her alanında kadının özgürce var olabileceği bir yaşamı hep birlikte kurmak dileğiyle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun” dedi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.