Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP Çınarcık Belediye Başkan Adayı Avni Kurt basın açıklamasında bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi Çınarcık Belediye Başkan Adayı Avni Kurt, düzenlenen kahvaltıda basın mensupları ile buluştu. Yapmış olduğu basın açıklamasında 2024 yerel seçimi ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 16.02.2024 13:04
Haber Güncellenme Tarihi: 16.02.2024 13:04
Kaynak: Murat Can Aytemur
CHP Çınarcık Belediye Başkan Adayı Avni Kurt basın açıklamasında bulundu

14 Şubat Çarşamba günü, Çınarcık/Karşı İstanbul’da yerel basın mensupları ile bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Çınarcık Belediye Başkan Adayı Avni Kurt, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi ile alakalı olarak kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi ve bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Kurt sözlerinde ilk olarak, ‘’Çınarcık’ın adil ve demokratik koşullarda bir seçim süreci yaşadığını, iktidar partisi olmanın verdiği haksız avantajların fütursuzca kullanılmadığını, buna tenezzül edilmediğini söylemek isterdim. Ama maalesef söyleyemiyorum. Çınarcık’ın adil ve demokratik koşullarda bir seçim süreci yaşadığını, iktidar partisi olmanın verdiği haksız avantajların fütursuzca kullanılmadığını, buna tenezzül edilmediğini söylemek isterdim. Ama maalesef söyleyemiyorum. Bugün sizlere; 31 Mart’ta, bu kentin kaderini, bu kentte yaşayan insanların belirleyeceğini söylemek isterdim. Ama maalesef söyleyemiyorum.’’ ifadelerine yer verdi. Açıklamasına devam eden Kurt, Türkiye’nin farklı yerlerinde ikamet etmekte olan insanların Çınarcık’ta oy kullanacaklarını söyledi ve, ‘’Hiç bilmedikleri bir kentte, bir okulda, oy kabinine girip hiç tanımadıkları bir adaya mühür basacaklarını ve aynı gün arkalarına bakmadan otobüslere binip bu kenti kendi kaderiyle baş başa bırakacaklarını söylemek zorundayım. Çınarcık’ı aydınlık bir noktaya taşıyamadılar; ama ne acı ki, yüzlerce insanı, koltuklarını kaybetmemek için Çınarcık’a taşıyabiliyorlar. 2019 yerel seçiminde, sandık başında ve adliyede ne dolaplar çevrildiyse, 2024 yerel seçimine giderken de yine seçimi kazanmak uğruna türlü dolaplar çevriliyor’’ diye belirtti.

 

‘’Algı operasyonlarıyla da mücadele etmek mecburiyetindeyiz’’

Cumhuriyet Halk Partisi Çınarcık Belediye Başkan Adayı Avni Kurt, sözlerine devam ederken ilk önce, ‘’Antidemokratik ve gayriahlaki bir şekilde yürüyen seçim sürecinde; her şeye rağmen nasıl bir Çınarcık tasavvur ettiğimizi vatandaşımızla paylaşarak yolumuza devam ediyoruz. Seçim sürecinin hoşgörü ortamında gerçekleşmesine dönük mesajlar veriyoruz’’ açıklamasında bulundu ve ‘’ Ötekileştirici, ayrıştırıcı ve düşmanlaştırıcı bir dili değil; kapsayıcı, kucaklayıcı, tatlı bir dili kullanıyoruz. Kara propaganda yaparak değil, projelerimizi ve hedeflerimizi anlatarak önümüze bakıyoruz. Tabii, önümüze bakarken, hazırlıklarımızı yaparken; bizim yapmayacağımız şeyler üzerinden üretilen korku ve endişelerle de algı operasyonlarıyla da mücadele etmek mecburiyetindeyiz’’ diye ekledi.

 

‘’Ben, Çınarcık Belediyesi’nde çalışan hiçbir personeli işten çıkartmayacağım’’

Seçimi kazanıp göreve gelirse eğer Çınarcık Belediyesi’nde çalışmakta olan personelleri işten çıkartmayacağını belirten Avni Kurt, konu ile alakalı olarak yaptığı konuşmada, ‘’Bir kez daha söylüyorum, altını kalın çizgilerle çizerek vurguluyorum: Bu kardeşiniz, belediye başkanı olduğu takdirde, hiçbir belediye personelinin ekmeğiyle asla ve asla oynamayacak. Allah muhafaza, böyle bir şey yapmaya yeltenirsem, karşıma ilk dikilecek kişi annem olur. Ben; insanların ekmekleriyle oynamaya değil, bilakis insanları mutlu etmeye geliyorum. Akıl var, mantık var. Maaş sorunu yaşayan belediye personeli için üzülen, bu sorunu kendisine dert edinen bir kişi, herhangi bir belediye personelini kapının önüne koyarak maaşsız bırakır mı? Akıl var, mantık var. İzan var, vicdan var’’ ifadelerine yer verdi.

 

"Değişim talebi kentte rüzgar gibi esiyor’’

Önceki dönem belediye başkanı olaraj görev yapmış olduğunu 60 Milyon TL’lik borç ile devrettiğini belirten Kurt, şu anda borç durumunun 200 Milyon TL olduğunu söyleyerek değişim talebinin kentte rüzgar gibi estiğini belirtti ve ekledi, ‘’Bu kadar borç yapıldı ama tek bir master proje tamamlanamadı. Bu işte bir tuhaflık yok mu? Borç rakamları büyürken, hizmet kapasitesi küçüldü. Freni tutmayıp yolda kalan belediye otobüsü gördük bu dönemde. Ne yazık ki belediyenin borçları da, freni tutmayan otobüs gibi, durmak nedir bilmiyor. Çınarcık’a eserler kazandırdık. Çınarcık Belediyesi’ne ödüller kazandırdık. 65 yaşındaki teyzenin duasını, 13 yaşındaki öğrencinin sevgisini kazandık. Çınarcık Belediyesi’ni beş yıl daha yöneterek, kente bir şeyler daha kazandırmak istiyoruz.’’

"Kazanmamdan veya kaybetmemden çok daha mühim bir şey var’’

Sözlerini tamamlarken ‘şunu da demeden geçemeyeceğim’ diyen CHP Çınarcık Belediye Başkan Adayı Avni Kurt, kendisinin kazanmasından daha önemli bir şeyin olduğunu belirtti ve önemli olanın Çınarcık’ın kazanması olduğunu söyledi. Konu hakkında açıklamada bulunan Kurt sözlerinde, ‘’Ben bayrağı geçici olarak devralmış biriyim, ama kentim bakidir. Kentimin belediyesi bakidir. Ben kendimi değil, baki olan kentimi düşünüyorum. Kendi geleceğimi değil, kentimin geleceğini düşünüyorum. Hayat bu, seçim bu, siyaset bu, Bazen kazanırsınız, bazen kaybedersiniz. Ama biz bugün kendimizi kazanmaya çok yakın görüyoruz. Sokaktan çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Her girdiğimiz evden, her girdiğimiz dükkandan her oturduğumuz masadan teveccüh dolu cümlelerle ayrılıyoruz. Geri bildirimler olumlu, temaslar olumlu; insanlar mevcut yönetime oldukça tepkili. Göreve gelirsek, insan odaklı bir belediyeciliği hayata geçireceğiz. Zamanımızın büyük bir kısmı sokakta geçecek. Belediye başkanlığı, çay ocağının iskemleleri üzerinde oturup vatandaşı dinlemeyi gerektiriyor. Esnafla iç içe olmayı gerektiriyor. Halkın içinde olursan, halkın sorunlarına uzak kalmazsın. 31 Mart’taki seçimi kazandığımız takdirde, işimiz gücümüz Çınarcık olacak. Kent insanının talep ve beklentilerinin karşılandığı, deprem başta olmak üzere birçok konuya dair önemli projelerin gerçekleştirildiği, kentin belediyesinin layık olduğu şekilde yönetildiği bir döneme girilecek’’ ifadelerine yer verdi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.