Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çandır, “Çiftlikköy belki bir belediye başkanı kazanacak ama Türkiye bir uzman hekim, hem de kardiyolog kaybedecek”

Gelecek Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Kürşat Emre Çandır, AK Parti’den Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Uzman Doktor Recep Hacı hakkında, “Türkiye bir uzman hekim, hem de kardiyolog kaybedecek” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 25.01.2024 01:19
Haber Güncellenme Tarihi: 25.01.2024 01:19
Kaynak: Murat Can Aytemur
Çandır, “Çiftlikköy belki bir belediye başkanı kazanacak ama Türkiye bir uzman hekim, hem de kardiyolog kaybedecek”

Gelecek Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Kürşat Emre Çandır, kardiyolog uzman hekim ve eski başhekim olan, AK Parti Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Recep Hacı’ya sitem içeren sözlerde bulundu. Çandır sözlerinde ilk olarak Recep Hacı’yı şahsen tanımadığı ama hakkında çok güzel şeyler duyduğunu belirterek başladı, devamında ise “Devlet Hastanemizin önceki başhekimlerinden Recep Hacı Bey'i kastediyorum. Çiftlikköy Belediye Başkanlığı Adaylığı açıklandığı zaman doğrusu herkes gibi ben de şaşırdım. Kamuoyunda konuşulan onca isim değil de Dr. Recep Hacı idi Ak Parti'nin adayı. Merak ettim yalan yok. İnternette biraz araştırdım. Cerrahpaşa Tıp (İngilizce), Kardiyoloji uzmanlığı. Üniversite Sınavında muhtemelen ilk 1000 kişinin içinde yer aldı doktor bey. Ardından başhekimlik, şimdi de belediye başkan adaylığı.” Dedi.

“Bu durum bir beyin göçü değil midir?”

Çandır sözlerine “Yeri gelince konuşup dururuz beyin göçü diye. Efenim, mühendisler, doktorlar, fizikçiler vs. en zeki çocuklarımız Avrupa'ya, Amerika'ya gidiyor, geri dönmüyor. Bu ülkenin size ihtiyacı var demiyor muyuz? Diyoruz. Şimdi, bu durum bir beyin göçü değildir, diyebilir miyiz?’’ Diyerek devam etti ve sonrasında ise, “Devletimiz var olsun. Bizlere iyi birer birey, topluma faydalı birer insan olalım diye milyonlarca lira harcanıyor. Bugün bir mühendis, bir eczacı, bir hukukçu kolay yetişmiyor. Hele hele bir uzman hekimin devlete maliyeti, tüm bu saydıklarımın belki de 2-3 misli. Hele hele tam 10 yıllık bir lisans eğitimi de cabası. Benim kardeşim de bir dahiliye uzmanı. Bitlis’te hekimlik vazifesini icra ediyor. Bu ülkenin sizin gibi uzman hekimlere çok ihtiyacı var değerli kardeşim. Sizi belediye başkanı adayı olma konusunda ikna eden dostlarımıza da ne diyeceğimi bilmiyorum.  Yalova belki bir belediye başkanı kazanacak ancak, Türkiye bir uzman hekim, hem de kardiyolog kaybedecek. Hakkında hayırlısı olsun Recep Bey kardeşim.” Diye belirtti.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.