Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Zafer Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Mevlüt Yıldırım'dan Yalova’ya 12 proje

Zafer Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Mevlüt Yıldırım, Yalova Hayat’a özel açıklamalarda bulundu. Yıldırım sözlerinde, ‘’Yalova için ayakları yere basan 12 projemiz var’’ ve ‘’Herkese eşit davranılması gerekiyor, belediyeciliğin içine siyaset girmemeli’’ ifadelerine yer verdi.

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2024 04:55
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2024 12:31
Kaynak: Yalova Hayat
Zafer Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Mevlüt Yıldırım'dan Yalova’ya 12 proje

 Mevlüt Yıldırım kimdir?

Zafer Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Mevlüt Yıldırım, 1971 Yılında Ankara’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlayıp daha sonrasında 1990 senesinde Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu’nda askerliğe ilk adımını attı ve TSK Personeli olarak göreve başladı. Yurdun çeşitli yüzer ve kara birliklerinde görev yapan Yıldırım, aynı zamanda da işletme mezunudur. Yurt içinin yanı sıra yurt dışı görevlerinde de yer alan Yıldırım, 30 yıllık meslek hayatı süresince pek çok görevde aktif olarak yer almıştır. Kara birlikleri arasında en çok görev yaptığı yerler arasında ise Yalova yer almaktadır. 1999 Depremi’ni Yalova’da yaşadığını belirten Zafer Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Mevlüt Yıldırım, Yalova’yı her açıdan çok iyi tanıdığını ifade etti. 2019 yılında mesleğine veda eden Yıldırım, Yalova’da bulunan Ordu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Kurucu İl Başkanlığını yapmıştır. Pek çok STK’da yönetici vasfıyla çeşitli görevler almıştır, Eşi Şenel Yıldırım ile birlikte Yalova’da yaşamaktadır ve bir erkek evlada sahiptir.

‘’Projelerimiz hayali değil, hayati’’

Zafer Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Mevlüt Yıldırım, 31 Mart Mahalli İdareler seçimi hakkında Yalova Hayat’a yapmış olduğu açıklamada, ‘’İnancımız, imanımız ve bir Kuvâ-yi Milliye ruhumuz var’’ dedi ve sözlerine devam etti, ‘’Eğer ki halkımız layık görür de göreve gelirsek var gücümüzle çalışacağız, partimizin sloganı olan bilim, birlik ve barış anlayışıyla, Kurucu Liderimiz Atatürk’ün felsefesi ve düşünceleriyle süslenerek 12 adet proje oluşturduk. Bu projelerin hepsi ayağı yere basan, hayali olmayan ve hatta hayati olan projeler.’’ Başlıklar halinde projelerinden bahseden Yıldırım, Zafer Partisi’nin oy pusulasında 12.sırada yer alması nedeniyle hazırladıkları 12 adet projeyi şu şekilde açıkladı, ‘’Sığınmacıların Memleketlerine Dönüş Projesi, Dirençli ve Güvenli Kentsel Dönüşüm Projesi, Gençlik ve Kültür Projesi, Esnaf Destek Projesi, İstihdam Ofisi Projesi, Engelli Gündüz Bakımevi Projesi, Hafif Raylı Ulaşım Projesi, Sahipsiz Hayvanlar, Barınağı Projesi, Atık ve Geri Dönüşüm Projesi, Sürdürülebilir Yeşil Enerji Projesi, Kadın ve Emekli, Atölyeleri Projesi ve Bayraktepe İmar Projesi.’’

 

‘’Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan koruyacağız’’

Yalovalı gençleri ilgilendirecek konular hakkında da açıklamalarda bulunan Zafer Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Mevlüt Yıldırım, Yalova’da bulunan 31.000 sığınmacının gençleri de etkilediğinden bahsetti. Sığınmacıların gençlere kötü örnek olduğuna değindi. Yıldırım gençler ile ilgili yapmış olduğu açıklamada Teknokent müjdesini verdi ve sözlerinde, ‘’Gençlerimizin son zamanlarda bazı sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. Sığınmacı sayısının fazlalığı maalesef gençlerimizin alışkanlıklarını da değiştirmeye başladı. Bizler gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmek için spor alanları, kütüphaneler, tiyatro ve teknokentler oluşturacağız böylelikle gençlerimizi olumsuz alışkanlıklardan uzak tutarak güvenli ve kaliteli bir yaşam sunacağız. Kardeş Kent Projeleri kapsamında anlaşmalı olduğumuz ülkelere gençlerimizi bilişim ve kültür alışverişi anlamında oralara göndereceğiz’’ ifadelerine yer verdi.

 

‘’Yapacağımız hizmetler siyaset üstü bir durumdur’’

Zafer Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Mevlüt Yıldırım sözlerini tamamlarken nasıl bir belediyecilik anlayışı izleyeceğinden bahsederek, ‘’30 Yıla yakın bir süre zarfında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çeşitli kademelerinde görevler yaptım. Bize öğretilen öğreti şuydu; devlet malını koruyunuz, yapılacak olan işi en tasarruflu, en az maliyetle yapılması gereken husus neyse o yöntemi seçinizdi, ben de şayet seçilirsem yapacağım ilk iş kesinlikle bu olacak. Her şey şeffaf olacak, Askerlik görevimde devlet malını korumakla almış olduğum ödülleri, belediyecilikte de hayata geçireceğim. Belediyeler asla siyasete bulaştırılmamalı çünkü yapacağımız hizmetler siyaset üstü bir durumdur’’ diye belirtti. 

Murat Can Aytemur

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.