Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YÜKAM Müdürü Prof. Dr. Elif Yüksel Oktay Bilim Kurulu Toplantısına katıldı

Yalova Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜKAM) Müdürü Prof. Dr. Elif Yüksel Oktay Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Bilim Kurulu Toplantısına katılım sağladı.

Haber Giriş Tarihi: 07.07.2024 09:11
Haber Güncellenme Tarihi: 07.07.2024 09:11
Kaynak: Murat Can Aytemur
YÜKAM Müdürü Prof. Dr. Elif Yüksel Oktay Bilim Kurulu Toplantısına katıldı

27-28 Haziran 2024 tarihleri arasında, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın faaliyetlerine ve çalışma alanlarına katkı sağlanması amacıyla oluşturulmuş olan Bilim Kurulu Komisyonları Ankara’da bir araya geldi. Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen programın açılış töreni Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Mahinur Özdemir Göktaş’ın teşrifleriyle gerçekleştirildi.

Yalova Üniversitesi’nden de bu önemli programa katılım sağlandı. YÜKAM Müdürü Prof. Dr. Elif Yüksel Oktay oluşturulan Aile ve toplum, çocuk, kadının güçlendirilmesi, engelli ve yaşlı başlıklı komisyonlardan “kadın istihdamı, dijital şiddet dahil kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesi, kadın girişimciliği, kadın kooperatifleri, kadınların karar alma mekanizmalarına katılımı, kadın ve medya ve iklim değişikliğinin kadınlar ve kız çocukları üzerinde ortaya çıkarabileceği sorunlara” ilişkin konuların tartışıldığı “Kadının Güçlendirilmesi Komisyonunda yer alarak Komisyona katkı sağladı.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.