Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YENİ HASTANENİN AFİLASYONU 2 AY İÇİNDE İMZALANACAK

AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin afilasyonunun 2 ay içerisinde imzalanacağını ve hastanede görev yapacak 36 profesör doktorun Yalova Üniversitesi bünyesine kazandırıldığını açıkladı. Güçlü, bu sayede kanser hastalarının başta olmak üzere bölgedeki tüm hastaların daha kaliteli bir sağlık hizmeti alacağını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 28.07.2023 09:45
Haber Güncellenme Tarihi: 28.07.2023 09:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
YENİ HASTANENİN AFİLASYONU 2 AY İÇİNDE İMZALANACAK

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin afilasyon işlemlerinde sona gelindiğini dile getiren AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü bu süreçle ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. Afilasyon işleminin en geç 2 ay içerisinde tamamlanacağını belirten Güçlü, “Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin afilasyonu 2 ay içerisinde imzalanacak. Hastanemizde görev yapacak 36 profesör doktorumuz Yalova Üniversitesi bünyesine kazandırıldı. Bu sayede kanser hastalarımız başta olmak üzere bölgedeki tüm hastalarımız daha kaliteli bir sağlık hizmeti alacaklar. Bu hastane projesi çok önceden başlamıştı. Sayın milletvekillerimiz Temel Coşkun, Fikri Demirel, Melih Akyol ve Ahmet Büyükgümüş’ün büyük emekleri ve destekleriyle bu proje hayata geçirildi. Sayın Cumhurbaşkanımız da Yalova’ya tıp fakültesi kurulması kararını onayladı. Biz de Sayın Rektörümüzle beraber çok düzgün çalışmalar yapıyoruz. Sağlık Bakanlığı’mızdan afilasyon aşamasını bekliyoruz. Bu da imzalandıktan sonra bu 36 profesörümüz inşallah Yalova’da göreve başlayacaklar. Bu çok önemli bir gelişme demek. Bu profesörlerimiz, bu doktorlarımız burada göreve başladığı zaman biz artık kanser hastalarımızı buradan İzmit’e, Bursa’ya yollamayacağız. Bu çalışmalar için de çok iyi doktorlarımız, çok iyi profesörlerimiz şu an Yalova Üniversitesi içinde bünyemizde var. Ben 1,5 ya da 2 aya kadar sonuçlanacağını zannediyorum” dedi.

Randevu sorunu çözüme kavuşuyor

Güçlü, ayrıca Yalova Devlet Hastanesi’nde yaşanan randevu sorununa da değindi. Güçlü, randevusuna gelmeyen hastaların diğer hastaların hakkını gasp ettiğini belirterek, bu duruma karşı bir uygulama başlattıklarını duyurdu. Güçlü, “Randevusuna gelmeyene belli bir zaman randevu alamama koyduk. İnşallah bu süreci de böyle aşacağız. Daha rahat bir süreç geçecek inşallah” dedi.
Güçlü açıklamasında, “Yalova Devlet Hastanesi’nde yaşanan randevu sorununa da değinmek istiyorum. Vatandaşlarımız telefonla MHRS üzerinden randevularını alıyorlar. Fakat aldıkları randevuya gelmiyorlar. Bu ne yapıyor? Bir aksaklık ortaya çıkarıyor. Randevu almış olan bin dört yüz kırk yedi kişi randevularına gelmiyor. Almayanda alan da randevusuna gelmiyor. Gelmeyince diğer hastalarımız randevu alamıyor. Biz de bu konuyla alakalı İl Sağlık Müdürümüz Emrah Bey bir uygulama başlattık. Randevusuna gelmeyene belli bir zaman randevu alamama koyduk. İnşallah bu süreci de böyle aşacağız. Daha rahat bir süreç geçecek inşallah” diye konuştu.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.