Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YAÜ’DE MEZUNİYET COŞKUSU YAŞANDI

Yalova Üniversitesi, 2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni düzenlendi. Mezunlarımızın aileleriyle birlikte katılım gösterdikleri tören coşku dolu anlara sahne oldu.

Haber Giriş Tarihi: 24.06.2023 12:16
Haber Güncellenme Tarihi: 24.06.2023 12:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
YAÜ’DE MEZUNİYET COŞKUSU YAŞANDI

Yalova Üniversitesi, ülkemizin aydınlık geleceği için aydın nesiller yetiştirmeyi temel hedef haline getirmiştir. Bu amaçla, 2022-2023 Akademik Yılı Mezunlarını Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Öğrenci Yaşam Merkezi'nde düzenlenen coşkulu bir törenle uğurladık. Törene; Yalova Vali Yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Yalova Barosu Başkan Vekili Berk İşcan, Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vefik Arıca, Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu ve Prof. Dr. Hamit Er, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Yasin Galip Gençer, İl Müdürleri ve Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri olmak üzere çok sayıda il protokolü, akademik-idari personel, öğrenciler ve aileleri katılım sağladı.

2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Sonrasında Yalova Üniversitesi dönem birincisi olan İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Nadire Gürsoy ve Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı'nın açılış konuşmalarıyla devam etti.

Mezuniyet töreninde konuşma yapan Üniversite Birincisi İslami İlimler Fakültesi Birincisi Nadide Gürsoy, duygusal bir veda ve teşekkür konuşması gerçekleştirdi. Konuşmasında, mezun olmanın hem sevinçli hem hüzünlü bir an olduğunu ifade eden öğrencimiz, ailesine, hocalarına ve arkadaşlarına teşekkür etti. Ayrıca, üniversite hayatının kendisi için anlamlı ve değerli olduğunu vurgulayan Gürsoy, gelecekteki hedeflerini belirlemeleri ve karşılaşacakları engellere yılmadan ilerlemeleri gerektiğini vurguladı.

Öğrencilere teşekkür etti

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, öğrencilerin emekleri ve başarıları için tebriklerini iletti. Üniversitenin misyonu olan bilgi üretme, yayma ve topluma fayda sağlama hedefiyle büyüdüklerini vurguladı. Mezunlara gelecekte liderlik yapacaklarına inançlarının tam olduğunu ifade eden Rektör Bahçekapılı, öğrencilere minnettar olduklarını ve başarılarının devamını diledi.

Öğrencilere sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getireceklerine olan inancını ifade eden Yalova Üniversitesi Rektörü, üniversite olarak her zaman mezun öğrencilerin yanında olacaklarını ve bağlarının sadece eğitim hayatıyla sınırlı kalmayacağını vurguladı. Rektör Bahçekapılı, mezunlara gösterdikleri azim, kararlılık ve özveri için teşekkür ederken, akademik kadro ve idari personelin de emeğine minnettar olduklarını ifade etti.

Bahçekapılı, Yeni Projeleri Müjdeledi ve Destekçilere Teşekkürlerini Sundu

Yalova Üniversitesi Rektörü, mezuniyet töreninde gelecek dönemde yapılacak olan projeleri müjdeleyerek destek veren kişi ve kurumlara teşekkür etti. Önümüzdeki yıl için yeni bir kütüphane, yemekhane, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin temellerinin atılacağını duyuran Rektör, Yalova'ya değer katma hedefleri doğrultusunda projelerinin devam edeceğini belirtti. Devletimizin üniversitemize verdiği desteklere değinen Bahçekapılı, ayrıca Yalova Valisi, Yalova Milletvekilleri, Belediye Başkanı, İl Özel İdare Başkanı ve İlçe Belediye Başkanlarına ve özel sektör kurumlarına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Rektörümüzün konuşmasından sonra, eğitim dönemini başarıyla tamamlamış öğrencilere anı belgesi takdim törenine geçildi. Sırasıyla tüm Meslek Yüksekokulları ve Fakültelerden dereceyle mezun olan öğrenciler çağırılarak, Dekanlar, Meslek Yüksekokulu Müdürleri, Üniversite Yönetimi ve İl protokolü tarafından anı belgeleri takdim edildi. Öğrencilerimizin görkemli cübbeleriyle kortej yürüyüşleri törene damga vurdu.

Kepler Havaya!

Törenin son bölümünde, mezun yaklaşık 3000 Yalova Üniversitesi öğrencisi hep birlikte 'Yemin Metni'ni seslendirdiler. Coşkuyla edilen yeminin ardından programın finalinde mezunlarımız keplerini havaya uçurarak doyasıya eğlendi. Mezunlarımız, Yalova ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen aileleri, akademisyenler ve protokol ile yoğun katılımın sağlandığı 2022-2023 Mezuniyet Töreni sonrası aileler ve öğrenciler bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Belediye Başkanı Mustafa Tutuk'ta törene katıldı.

2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Yalova Üniversitesi Rektörü, mezuniyet töreninde gelecek dönemde yapılacak olan projeleri müjdeledi.

2022-2023 Mezuniyet Töreni sonrası aileler ve öğrenciler bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Törenin son bölümünde, mezun yaklaşık 3000 Yalova Üniversitesi öğrencisi hep birlikte 'Yemin Metni'ni seslendirdiler.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.