Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalovalılar minibüs ve taksi ücretlerine gelen zamları yorumladı

Yalova sakinleri toplu taşıma ve taksimetre açılış ücretine gelen zamları Yalova Hayat için değerlendirdi.

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2024 12:38
Haber Güncellenme Tarihi: 21.02.2024 12:38
Kaynak: Serap Polat
Yalovalılar minibüs ve taksi ücretlerine gelen zamları yorumladı

Akaryakıta gelen zamların ardından Yalova’da 13 TL olan indi-bindi ücreti 15 TL olurken, taksilerin taksimetre açılış fiyatı da 100 TL’ye yükseldi.Yalova Hayat’a konuşan Yalovalılar, toplu taşıma ve taksi ücretlerine gelen zamları değerlendirdi.

Bazı vatandaşlar bu fiyat artışlarını normal karşılarken, bazı vatandaşlar kira ücretleri ve gıda fiyatlarındaki artışları da değerlendirerek, zamları abartılı bulduğunu belirtti.

Yalovalıların fiyat artışlarına yorumları şu şekilde oldu:

“Minibüs ve taksi ücretleri şu an çok pahalı ama yapacak bir şey yok. Doğalgaza, akaryakıta zam geldiği için her şeye zam geliyor. Çok nadiren taksi kullanıyorum. Genelde minibüs kullanıyorum. Öğrenci kardeşim var, fiyatlar bizim için pahalı.”

“Hiç minibüse binmiyorum ama zamlar iyi bire şey değil. Safranyolu’ndan merkeze bir minibüs 15 TL.”

“Geçen yılın 10 Lirası bu yıl 100 Lira oldu. İş minibüsle bitmiyor. Ben minibüs kullanıyorum. Merkezden Safranyolu 15 TL. Artık yürüyerek gidip geliyoruz.”

“İndirim istiyorum, çok pahalı. Esenköy’e gidemiyorum 100 TL minibüs olmaz. Emekliye pahalı bu. Hasret kaldım Esenköy’e.”

“Taksiye binmiyorum, minibüs kullanıyorum ama fiyatlar her şeyde olduğu gibi yüksek.”

“Bence düşük. Giderlere bakarsanız bence biraz daha artırılmalı, en az 16 TL olmalı.”

“Bizim gençler kafelere korkarak bakıyor ama Araplar yayılıyorlar, yiyip içiyorlar. Minibüsle merkeze inemiyoruz. Köyden geliyoruz, 50 TL olmuş yol. Fiyatlar çok yüksek. Özellikle gençler perişan.”

“Bence pahalı. Bazen kısa mesafe oluyor. İndi-bindinin bile 15 TL olması bence pahalı.”

“Bu kadar benzin zammı olursa haklı olarak insanlar da para kazanmak için zam yapacak. Olan vatandaşa oluyor. 15 TL biraz yüksek, 10 TL olsa daha iyi olur ama iki taraftan bakmak lazım. Arabanın da masrafı var, emeği var. Onlar da haklı. Ama taksi fiyatı bana gerçekten çok yüksek geldi.”

Her şeye zam geldi. Enflasyon aldı başını gitti. Bunu yenemeyiz. Olması gereken bu. Mazot ve benzin fiyatları bu şekilde olduğu sürece bir şey yapamayız. Her şeye zam geliyor çünkü fiyatlar mazota, Dolar’a Euro’ya endeksli. Böyle olduğu sürece bu zamların önün alamayız.”

“Enflasyonun yüksek olduğu yerde kimse hayatından memnun olmaz. Bu zamların gelmesi iyi bir şey değil. Ben köyden geliyorum. 15 TL ücret veriyordum, şimdi 17 TL veriyorum.”

“Biz mahvolduk. Taksiyi çok kullanmıyorum ama minibüs kullanıyorum. Köyden merkeze gelmek çok pahalı. 9 TL’den 15 TL’ye çıktı. Gıda fiyatları, kiralar aldı başını gidiyor. Böyle geçim olmaz.”

“Benim bisikletim var rahatım. Şehir içinde en iyisi bu. Zamlar normal. Nereye kadar gidecek bilmiyoruz. Allah vatandaşa sabır versin. Asgari ücret 50 bin TL de olsa bu pahalılık durmadığı sürece hiçbir şey değişmez.”

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.