Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’ya Gelen Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Bülent Kaya’dan İddialı Açıklamalar

Saadet Partisi Yalova İl Başkanlığı, Başkan Celal Korkmaz önderliğinde Yalova Uygulama Oteli’nde düzenlenen kahvaltıda buluştu ve çok sayıda ismi ağırladı.

Haber Giriş Tarihi: 10.09.2023 12:52
Haber Güncellenme Tarihi: 10.09.2023 12:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova’ya Gelen Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Bülent Kaya’dan İddialı Açıklamalar

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Bülent Kaya’nın da katılımı ile gerçekleşen kahvaltı etkinliğinde, sivil toplum kuruluşları ve medya mensupları yer aldı. Gerçekleşen davette ilk olarak Saadet Partisi Yalova İl Başkanı Celal Korkmaz söz alarak açılış konuşmasını gerçekleştirdi, ‘’Çok muhterem Milletvekilimiz Bülent Kaya, çok kıymetli siyasi parti temsilcileri, çok kıymetli Yalova Kent Konseyi Başkanı, Çok kıymetli oda başkanları, çok kıymetli dernek başkanları, çok kıymetli vakıf başkanları, değerli basın mensupları ve siz aziz misafirlerimizi aramızda görmekten çok mutluyuz, sivil toplum kuruluşları ve medya buluşmamıza hepiniz hoş geldiniz.’’

Saadet Partisi Genel Merkezi’nin düzenlediği ve 81 ilde gerçekleşmesi hedeflenen, sivil toplum kuruluşları ve medya buluşması programları kapsamında Pazar Sabahı Yalova’da gerçekleşen programda, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Bülent Kaya bir konuşma gerçekleştirerek katılımcıların görüş ve önerilerini aldı.

İlk olarak 98 yılından günümüze devam eden Yalova-Armutlu Karayolu’nun 25 senedir bitmemesi ve ihale gecikmeleri hakkında yaptırımların zayıf mı kaldığı konusunun artık açıklığa kavuşması adına meclise taşınmasını rica eden İl Başkanı Celal Korkmaz sözü Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Bülent Kaya’ya bırakarak teşekkürlerini iletti.

Daha sonra Vekil Kaya, ‘’ 81 İli kapsayan Saadet Partisi Milletvekilleri ile buluşuyoruz programları kapsamında bugün Çok kıymetli Yalova İlimizdeyiz.’’ Diyerek konuşmasına başladı. Ülke ve parti genelinde merak edilen soruları cevaplamak adına burada olduğunu belirten Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Bülent Kaya, ‘’Türkiye senelerdir kötü bir ekonomi yönetimi ile maalesef yoksullaştırılmıştır ve kamu kaynakları ihaleler yolu ile veya bir kısım yandaşa verilerek bu noktaya gelinmiştir. Bu düzen artık bu şekilde sürdürülemez. Ülke üzerinde uygulanan kutuplaştırma sebebi ile ekonomi ile ilgili çalışmalar göz ardı ediliyor. İl Başkanımızın yaptığı giriş konuşmasında ifade ettiği gibi 25 yılı aşkın süredir hala bitirilemeyen Yalova-Armutlu Karayolu ihalesinin bu ülkeye maaliyetinin ne olduğu, bu yatırımın hala daha bir sonuca ermediği için kullanılamayan bir yola 25 senedir harcanan paranın ülke ve Yalova ekonomisine büyük ölçüde zarar vermiş olduğunu söyleyebiliriz.’’ Diyerek açıkladı. Gerçekleştirilen seçim süreci hakkında kamu kaynaklarının şimdiye kadar hiç olmadığı kadar fazla kullanıldığını ifade eden Vekil Kaya enflasyonun her geçen gün artması ve her şeyin iki katı oranda zamlanmasına sebep olarak iktidarı hedef gösterdi. Sonrasında ise ülkenin ekonomi anlamında büyük sıkıntı çektiğini ifade ederek pahalılık ve yükselen enflasyon konusunda açıklamalarda bulunarak iktidarın seçim vaatlerini gerçekleştirmediğini belirtti sonrasında da ‘’Seçim zamanlarında meydanlarda bağırarak vaatlerde bulunan kürsülerde sesini haykıran iktidar, iş sahaya inmeye, politikaya ve mecliste insanların yararına bir şeyler yapmaya geldiği zaman sessizliğe bürünüyor, güneş balçıkla sıvanmaz’’ Diye ekledi.

Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.