Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’ya 10 bin adet ağaç dikilecek! Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk: “Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz”

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Atatürk’ün ‘Yeşil Yalova’ mirasına kendilerinin sahip çıktığını bu anlamda da göreve geldiklerinde ilin cadde ve sokaklarına 10 bin adet çınar ağacı dikeceklerini dile getirdi

Haber Giriş Tarihi: 20.03.2024 16:36
Haber Güncellenme Tarihi: 20.03.2024 16:36
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova’ya 10 bin adet ağaç dikilecek! Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk: “Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz”

Atatürk’ün verdiği talimatla Yalova-Termal Yolu arasında çınar ağaçları dikilmesinden yola çıkan Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Atatürk’ün doğaya ve ağaca verdiği önemi ve Yeşil Yalova Mirasını sürdürme kararlılığını net bir şekilde ortaya koyuyor.

Bu çerçevede çok önemli bir çalışmayı daha, ‘Atatürk’e olan bir borç’ anlayışı ile hayata geçirecek olan Tutuk, şehrin caddelerine 10 bin adet çınar ağacı dikeceğini duyurdu. Atatürk’ün mirasına sözle değil hayata geçirdikleri çalışmalarla sahip çıktıklarını dile getiren Tutuk, “Atatürk’ün Yalova’ya bıraktığı ‘Yeşil Yalova’ mirasını sürdüreceğiz. Nasıl Atatürk, Termal yoluna verdiği emirlerle çınar ağaçları diktirip günümüze kadar uzanan o yemyeşil ‘Çınarlı Hıyaban’ı bizlere bıraktıysa biz de bütün yolların etrafını çınar ağaçları ile donatacağız.

Bunu bir proje olarak değil Atatürk’e olan bir borç olarak görüyorum. Bu çerçevede kentimizin yollarına 10 bin adet çınar ağacı dikeceğiz. İlimizin merkezinde ilerleyen yıllarda çınar ağaçları büyüyecek. Yemyeşil bir Yalova hayal ediyoruz. Biz sözle değil yaptığımız çalışmalarla Atatürk’ün mirasına sahip çıkarız” dedi.
“Yürüyen Köşk’e de biz sahip çıkıyoruz”
Atatürk’ün bir çevrecilik mesajı olarak halen dimdik ayakta duran Yürüyen Köşk’üne de değinen Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, “Ulu Önderin bir ağacın dalını kesmemek için raylar üzerinde yürüttüğü Yürüyen Köşk’e de biz sahip çıktık. Yan tarafından bulunan müştemilat binasının restorasyonunu yapacağımızı da halkımızla paylaşmıştık. Biz her bir ecdadımızın mirasına sahip çıkma anlayışına sahip ve bu gayretle çalışan bir belediyeyi halkımıza sunduk sunmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.