Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, “Yalova turizmi siyaset üstü bir konudur”

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Yalova turizminin tanıtımının ve markalaşmasının siyaset üzeri bir konu olduğunu söyledi. Kaya, bu konuda herkesin birlik içerisinde hareket etmesini önemine de vurgu yaptı

Haber Giriş Tarihi: 02.05.2024 11:12
Haber Güncellenme Tarihi: 02.05.2024 11:12
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, “Yalova turizmi siyaset üstü bir konudur”

Yalova’nın turizm potansiyelinden her defasında övgü ile bahseden Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ilin bu anlamda yeterli tanıtımı yapamadığından da dert yanıyor. Bu noktada 2025 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan Yalova Çiçek Festivali ve Yalova Çiçekçilik Fuarı’nın Yalova’nın sesini bir nebze de olsa duyuracağına inandığını dile getiren Vali Kaya, ilin turizminin gelişiminin birlik içerisinde gerçekleştirilebilecek bir konu olduğunu ifade etti. Bu konuyu, ‘Siyaset üstü’ olarak niteleyen Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, “Yalova turizmi siyaset üstü bir konudur.

Bu anlamda gelecek yıl Çiçek Festivalini ve beraberinde de Çiçekçilik Fuarını birlikte gerçekleştireceğiz. Burada amacımız sadece il merkezinde değil ilçe ve beldeleri de içerisinde alacak şekilde tüm Yalova’yı kapsayacak şekilde bunu planlamayı istiyoruz. Elbette bu ilin turizm açısından ben bu etkinliğin çok büyük bir artı katacağına inanıyorum. Burada değinmem gereken bir diğer konu da ilin turizmini canlandırma konusunda sadece devlet kurumlarından bir şeyler beklemenin yanlış olduğudur. Bu konuda sektör de, STK’lar da birlik ve beraberlik içerisinde olmak zorunda aksi takdirde istenen hedefe ulaşılması oldukça zorlaşır. Bana göre Yalova turizminin geliştirilmesi siyaset üstü bir konu. Yalova turizminin tanıtımı, markalaşması konusunda siyaseti bir kenara iterek kenetlenmek zorundayız” dedi.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.