Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ilin çok önemli potansiyelleri bulunduğunu söyledi: “Yalova aslında bir cevher”

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, ilin turizm potansiyelini değerlendirmek için çalışmalar yapacaklarını açıkladı. Vali Kaya, “Yalova, aslında bir cevher ve bu cevheri çok da ön plana çıkartmamışız şimdiye kadar. Yapacağımız çalışmalarla inşallah bundan sonraki süreçte ilimizin turizm noktasındaki o keşfedilmemiş noktalarını da ön plana çıkartacağız” dedi

Haber Giriş Tarihi: 06.01.2024 00:51
Haber Güncellenme Tarihi: 06.01.2024 00:51
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ilin çok önemli potansiyelleri bulunduğunu söyledi:  “Yalova aslında bir cevher”

Vali Kaya, Yalova’nın tarihi, doğal zenginlikleri, gastronomisi ile diğer illere fark atabilecek bir yer olduğunu belirtti. Yalova’nın görüneninin dışında görünmeyen tarafından da çok fazla güzellikler barındırdığını söyleyen Vali Kaya, “Marmara’nın ortasında adeta bir vahayı andıran Yalova bu yeşilliği ile de metropollerde yaşayan insanlardan büyük bir ilgi görüyor. Bunun yanı sıra çok sakin ve insana huzur veren bir yapıya da sahip. Daha da önemlisi burada kültür seviyesi oldukça yüksek, medeni bir insan kitlesi yaşıyor” diye konuştu.

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Yalova’da suç oranının yok denecek kadar az olduğunu, gecenin her saatinde bu ilde sokağa çıkıp güven içerisinde yürüyüş yapabileceğini ifade etti. Yalova’da yönetim bazında da bir uyum olduğunu vurgulayan Vali Kaya, “Ben bütün bu özellikler bir araya geldiğinde Yalova’da çok güzel işlerin yapılabileceğine inanıyorum” dedi.

Vali Kaya, Yalova’nın turizm potansiyelini harekete geçirmek için ilgili kurumlarla iş birliği içinde olacaklarını, projeler geliştireceklerini ve tanıtım faaliyetleri yapacaklarını kaydetti.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.