Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2 yeni profesör

Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, fakültede Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile Acil Tıp Anabilim Dallarında göreve başlayan 2 yeni profesörü duyurdu. Arıca, her geçen gün Tıp Fakültesi kadrosunu güçlendirdiklerini dile getirdi

Haber Giriş Tarihi: 17.10.2023 10:21
Haber Güncellenme Tarihi: 17.10.2023 10:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2 yeni profesör

Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi kadrosunu güçlendiriyor. Bu çerçevede 2 yeni profesör Tıp Fakültesinde göreve başladı. Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, yeni göreve başlayan profesörlere başarılar diledi ve fakültenin akademik kalitesini arttırmaya devam edeceklerini söyledi.
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında göreve başlayan Prof. Dr. İsmail Yıldız, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde uzmanlık eğitimini tamamladı. Yıldız, iyi derecede İngilizce bilmekte ve özellikle çocuklarda nadir hastalıklar polikliniği, aşılar ve enfeksiyon hastalıkları alanlarında çalışmaları ve çok sayıda kitapları bulunuyor. Yıldız, İstanbul’da Memorial grup hastanelerinde ve üniversite hastanelerinde görev yaptı.

Acil Tıp Anabilim Dalında göreve başlayan Prof. Dr. Nurşah Başol ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. İyi derecede İngilizce bilmekte ve özellikle palyatif bakım, toksikoloji ve resüsitasyon alanlarında yaptığı çalışmalarla tanınan Başol, bir süre Amerika New York State Üniversitesi’nde doktor olarak görev yaptı. Uluslararası ve ulusal dergilerde yayımlanmış 50’nin üzerinde makalesi, 10’dan fazla kitap bölüm yazarlıkları ve çok sayıda atıfları mevcut olan Başol, uluslararası ve ulusal birçok kongrede konuşmaları, oturum başkanlıkları ve bildirileri bulunuyor.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.